„Výsledek hovoří za všechno, byli jsme horší asi ve všem," hlesl zvolenský rodák Pospíšil, jenž je v Brně teprve necelé dva týdny. Modrobílá družina se po zápase odmítla odvolávat na náročné podmínky, s nimiž se museli aktéři srovnat. Utkání místy ovlivňoval hustý déšť. „Podmínky byly pro všechny stejné, takže to bych vůbec neřešil," pravil brankář Komety Dominik Furch, jenž vydržel mezi třemi tyčemi až do konce.

S namáhavými podmínkami se lépe srovnal Třinec, jenž přizpůsobil svou hru specifickým podmínkám. „Led byl jak struhadlo, místy stála voda. Celkově byl nekvalitní, i když se pořadatelé snažili. Za takové situace ale nemůžete kombinovat a musíte hrát jednoduše. Naši kluci se s podmínkami srovnali výborně," pochvaloval si kouč Třince Zdeněk Moták.

Fanoušci Komety s choreografií před utkáním v Bratislavě. | Video: Václav Petrů

Jeho družinu dovedla před více než jedenácti tisíci diváky k výhře početná slovenská enkláva týmu. O pět ze šesti gólů se postarali čtyři Slováci, dvakrát se prosadil Marko Daňo, jenž v minulosti oblékal dres domácího Slovanu Bratislava. „Je fantastické, že jsme prožili v Bratislavě slovenský večer a že jsme potěšili fanoušky, kteří přišli v hojném počtu. Led nebyl zdaleka ideální, ale museli jsme si rychle zvyknout. Teď budu mít Bratislavu ještě víc v srdci," rozplýval se Daňo.

Ani hráči Komety si z utkání neberou jen negativní vzpomínky. „S čím asi můžu odjíždět domů po takovém výsledku? Bude to vzpomínka, někomu se takový zápas povede, někomu ne. Ale bylo to hezky zorganizované a speciální událost," zamyslel se Furch.

Atmosféra při zápase mezi Třincem a Kometou na Winter Games v Bratislavě. | Video: Václav Petrů

Slova chvály pro pořadatele našel i asistent brněnského trenéra Jaroslav Modrý. „Takto jsme hráli jako malí kluci. Bylo to moc krásný, připravili to skvěle. Doufám, že si zápas fanoušci užili, i když jsme mohli zaznamenat lepší výsledek," dodal Modrý.