V sobotu dále Kometa vyzve finského vicemistra KalPu Kuopio, třetí člen její skupiny je také ze severu – švédské Malmö. Při výjezdu do Skandinávie díky soukromému charterovému letu odpadá zdlouhavé čekání na letišti na přestup. „Je pro nás lepší letět do Stavangeru než jet čtyři hodiny autobusem do Litvínova,“ povídal Pokorný.

Hokejisté opustili Brno po druhé hodině odpoledne a nemuseli se složitě přesouvat do Prahy. „Je to určitě velké plus. Jet přes dálnici D1, která bývá takové velké parkoviště, to bychom mohli vyjet i v pět ráno. Všichni to rádi přijali,“ culil se brněnský bek Michal Gulaši.

Nejde jen o nepříjemné čekání. „Jiná doprava by hráčům vzala část kondice. Hráči tak budou dobře nachystaní,“ doplnil Pokorný.

Video představující Kometu Brno v hokejové Lize mistrů:

| Video: Youtube

Na palubě brněnských hokejistů chyběli lehce zranění kapitán Leoš Čermák, Martin Erat, z rodinných důvodů Martin Dočekal a mladíci, kteří odcestovali s reprezentační dvacítkou – Filip Král, Dalimil Mikyska, Tomáš Havránek a Martin Nečas, u něhož se rozhodne o budoucnosti na blížícím se kempu Caroliny Hurricanes. „Naopak jsme vzali z juniorky Adama Gajarského a z Třebíče stáhli Luboše Horkého,“ upřesnil Pokorný.

Kometa hrála evropskou soutěž naposledy před čtyřmi lety. V letní European Trophy za tři roky účasti nepostoupila do finálového turnaje. Nyní ji čeká kvalitnější mezinárodní srovnání. „Od Norů moc nevím, co čekat. Finové budou hodně brusliví, stejně jako Švédové,“ tvrdil Gulaši, který si zahrál před dvěma lety za švédské Södertälje.

Podobně jako v uplynulém play-off extraligy se však Kometa zaměřuje spíš na sebe než na soupeře. „Víceméně to nikdo z nás nezkoumá. Myslíme na svou hru a nepotřebujeme se strachovat nebo dělat závěry z toho, jak hrají soupeři. Jedeme tam za Kometu a jedeme vyhrát,“ burcoval útočník Vojtěch Němec.

Aby se Kometě některé investice do Ligy mistrů vrátily, je třeba postoupit do vyřazovacích bojů. „O cílech jsme se ale nebavili, žádné tlaky seshora nejsou. Chceme předvádět hlavně hezký hokej,“ dodal Němec.

Kometa v Lize mistrůSkupina B: Kometa Brno (mistr české extraligy), KalPa Kuopio (finský vicemistr), Malmö Redhawks (semifinalista play-off švédské ligy), Stavanger Oilers (norský mistr)
Zápasy Komety: čtvrtek, 19.30, Stavanger, venku / sobota, 18.00, Kuopio, venku / čtvrtek, 18.00, Kuopio, doma / sobota 2. září, 13.30, Stavanger, doma / úterý 3. října, 19.30, Malmö, doma / úterý 10. října, 18.30, Malmö, venku
Další čeští zástupci a jejich soupeři ve skupině: Bílí Tygři Liberec (Cardiff, Davos, Växjö), Mountfield HK (Nottingham, Bern, Turku), Oceláři Třinec (Esbjerg, HV71, Mannheim)
Formát soutěže: Soutěž má osm čtyřčlenných skupin, postupují dva týmy. Osmifinále až semifinále se hrají na dvě utkání. Finále pak na jedno utkání v úterý 6. února 2018.
Odměna pro vítěze: 300 000 eur (asi 7 800 000 korun)