V sérii hrané na tři vítězná utkání musí hned od začátku dohánět ztrátu. „Propadli jsme. Chyběl nám důraz i pohyb, nedokázali jsme si pořádně přihrát,“ stěžoval si znojemský kouč Karel Soudek.

Orli proti soupeři, s nímž si poradili v loňském předkole i v obou letošních vzájemných bitvách, zaostávali hlavně při nestandardním počtu hráčů na ledě. V oslabení dostali dvě branky, zato v situacích 5 na 4 na sebe často jen zoufale pokukovali. „Play of je hlavně o přesilovkách. Nedodrželi jsme taktické pokyny,“ prohlásil domácí veterán Radek Haman.

Domácí přitom výborně začali. Už ve druhé minutě Lev ve středním pásmu pěkně uvolnil Lattnera, který propálil benáteckého gólmana Vošvrdu mezi betony. „Začátek se nám vůbec nepovedl. Dostali jsme laciný gól. Naštěstí jsme se rychle vrátili do zápasu,“ narážel hostující kouč Milan Černý na následující okamžiky.

Hostan aréna se totiž z vedení radovala jen něco málo přes minutu. Benátky trestaly hned první faul. Pabiška vyzrál na znojemského mladíka Kacetla, který překvapivě hájil domácí branku. „Luboš Horčička nemohl nastoupit kvůli lehké viróze, ale zítra (dnes – pozn. red.) už bude připravený. Přesto se Ondrovi nedá nic vytknout,“ zdůraznil domácí trenér.

V zápase se nijak přehnaně nejiskřilo, i tak sudí rozdali sedmnáct dvouminutových trestů. „Máme v týmu spoustu mladých. Zdůrazňovali jsme jim, ať si dávají pozor, ale nepomohlo to,“ říkal Soudek. „Rozhodčí asi chtěli bezkontaktní hokej,“ rýpl si benátecký kouč. Jeho mužstvu přesilovky seděly. V 17. minutě Kica křizným pasem našel Skořepu a ten střílel puk do odkryté branky.

Naopak Znojmu chyběly čtyřicet minut útočné myšlenky. „Chytli jsme se až ve třetí třetině, jenže to v play off nestačí,“ krčil rameny Haman. To už Orli prohrávali o dvě branky. I když se po druhé pauze zabrali, s vynikajícím Vošvrdou si nevěděli rady. „Musíme se ze zápasu poučit,“ burcoval Haman. A jeho tým potřebuje energii bleskově. Už dnes od půl šesté je v Hostan aréně na programu odveta.

Předkolo play off první hokejové ligy – 1. zápasy:

Znojmo – Benátky nad Jizerou 1:3

Třetiny: 1:2, 0:1, 0:0

Muž zápasu: Vošvrda

Branky a nahrávky: 2. Lattner (Lev, Podešva) – 3. Pabiška (Kolmann), 17. Skořepa (Kica, Pavlů), 37. Pavlů. Rozhodčí: Zubzanda – Rittich, Guth. Vyloučení: 9:8.

Znojmo : Kacetl – Štach, Rangl, Klimeš, Kolafa, Stehlík, Pláněk, Pospíšil, Novák – Rachůnek, Haman, Plášek – Beroun, Říha, Trojan – Lev, Podešva, Lattner – Jarůšek, Bartoš, Komínek

Benátky nad Jizerou: Vošvrda – Kolmann, Pavlů, Bendík, Kajínek, Vála, Niko, Ulrych – Krejčík, Pabiška, Klimt – Skořepa, Kica, Nevyhoštěný – Liška, Jech, Kopic – Vařecha, Jonák, Jánošík