Čas začátku akce zvolili pořadatelé s ohledem na rekordní třináctý titul brněnských hokejistů. „Oslavy začnou ve třináct hodin, je to symbolicky k zisku třináctého titulu,“ sdělil Jan Šmikmátor z Tržnice Brno, která oslavy pořádá.

Přesnou podobu doprovodného programu prozatím organizátoři nezveřejnili. „Bližší informace zatím nemáme,“ uvedl Šmikmátor.

Loni přijeli hráči na oslavy v otevřeném autobuse, jak se na Zelný trh dopraví letos, organizátoři nevědí. Jejich příjezd je naplánovaný na tři hodiny odpoledne. Chybět nebudou ani klubové legendy. „Dění na pódiu s hráči chystáme ve spolupráci s Městským divadlem Brno. Připravujeme i několik překvapení,“ řekl mluvčí Komety Michal Chylík.

12000 fanoušků přišlo slavit titul Komety do ulic Brna v loňském roce.


Zatímco minulý rok daroval pivovar Starobrno fanouškům Komety k oslavám zdarma dvanáct tisíc piv, letos podobnou akci neplánuje. „Na Zelném trhu máme stánky a chystáme limitovanou edici plechovek s hráči,“ přiblížila mluvčí pivovaru Petra Havlisová.

Městská policie plánuje na sobotní oslavy stejná bezpečnostní opatření, jako na finálové zápasy. „Nasadíme bezmála čtyřicet strážníků. Pokud nenastanou problémy, budou tam hlídky spíš preventivně. Nedělní oslavy se obešly bez větších problémů,“ těšilo mluvčího městské policie Jakuba Ghanema.

Na Zelný trh se v sobotu chystá i fanoušek Komety Adam Pavelka. „Loni jsem na oslavách byl a moc jsem si je užil. Bylo příjemné oslavit tak dlouho očekávaný titul s hráči. Letos se chystám taky a čekám, že to bude ještě lepší,“ řekl.

Před sobotními oslavami se hráči zítra setkají se zástupci města a kraje. „Poděkování bude za účasti brněnského primátora Petra Vokřála, hejtmana Bohumila Šimka a dalších zástupců obou institucí,“ přiblížila Kateřina Gardoňová z tiskového střediska brněnského magistrátu.