Hosté se prosadili až ve třetí třetině a v součtu s předchozími čtyřmi zápasy stanovili rekordní sérii 287 minut a 57 sekund bez vstřeleného gólu. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebylo to lehké utkání," upozornil asistent kouče Komety Petr Haken.

Brňané působili v úvodu utkání v ofenzivě volněji, jako by se rozehrávali po dlouhé jedenáctidenní pauze. „Na systému Varů bylo vidět, že chtějí sérii rychle ukončit. Soupeř cpal vše do brány, měl hodně střel a byl před brankou nepříjemný. Mohlo to být těžké, kdybychom dostali góly," povídal útočník Martin Zaťovič.

Rozhovor s Leošem Čermákem si přečtěte v sobotním tištěném Brněnském deníku Rovnost

Právě jedenatřicetiletý forvard otevřel skóre v závěru první třetiny v přesilovce. Ve druhé třetině pak nabil také v početní převaze Martinu Nečasovi na druhý gól. „Rozhodli jsme v přesilovkách a Karlovým Varům odskočili. Třetí třetina byla jasně v naší moci," těšilo Hakena.

Kometa ve třetí třetině odstartovala kanonádu a vyhrála ji 5:2. Svátek svatého Martina se Zaťovičovi vydařil. Ve svůj den si připsal nakonec dva góly a dvě asistence. „Byl to spíš svátek svatého Leoše," smál se Zaťovič.

Velké představení totiž nabídl divákům i kapitán Leoš Čermák, když vstřelil hattrick v rozmezí jedenácti minut. „Na poslední hattrick si ani nevzpomínám, už to asi bude pár let. Bylo to usnadněné tím, že vývoj zápasu už byl jasný, ale je to příjemný pocit," culil se osmatřicetiletý lídr a pokladník.

„Doufám, že to bude mít drahé, protože já to měl za svůj hattrick taky drahé," vtipkoval Zaťovič.

Nejlepší střelec týmu 
s jedenácti brankami kapitána chválil. „Je to kanonýr a zkušený harcovník. Věřil jsem mu, když jsem viděl, jak se připravoval v reprezentační pauze. Udělal unikátní tři druhy zakončení," připomněl Zaťovič Čermákovu střelu do horního růžku a dva povedené úniky.

Kometa vede tabulku o dva body a v neděli v půl šesté večer vyzve třetí Litvínov. Karlovy Vary zůstávají poslední. „Pokud chce hrát náš mladý tým důstojnou roli v extralize, musí pracovat celých šedesát minut," mrzelo trenéra hostů Jana Tlačila.

Kometa Brno – Karlovy Vary 8:2 (1:0, 2:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 19. Zaťovič (M. Erat, Štencel), 31. Nečas (Zaťovič, M. Erat), 38. M. Kvapil (Gulaši, M. Erat), 46. Čermák (Vincour, Trška), 48. Matěj Novák (Štencel, Zaťovič), 54. Čermák (Vincour), 56. Zaťovič (V. Němec, Štencel), 57. Čermák (J. Káňa, Malec) – 48. Flek (Rýgl), 58. Mikulík (Harkabus). Diváci: 7700. Rozhodčí: Harnebring, Polák – Komárek, Ondráček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král, D. Mikyska – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák ©, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Mullane, Gríger, V. Tomeček – Vachovec (A), Skuhravý ©, Kindl – Harkabus, Stloukal, Flek.