Už v mladém věku jsou ho plná média. „Chápu, že kluky, kteří mají už deset dvanáct sezon v extralize za sebou, rozhovory trošku nudí. Já jsem ale první rok v extralize a užívám si to,“ pousmála se naděje pro nadcházející draft NHL.

Vstřelil jste v play-off už tři branky. Dáváte každou sérii prakticky svůj nový nejdůležitější gól kariéry?
Asi ano, tento byl vítězný. Ale nehraju na branky a na statistiky. Jsme tady od toho, abychom postoupili dál.

Kde se ve vás bere to sebevědomí?
Snažím se hrát svoji hru, být silný na puku. Jsem mladý, ale neznamená to, abych se bál a jen to odhazoval. Chci hrát s pukem a co nejvíc pomoct týmu.

Jste v euforii, že jste zase pomohl týmu k výhře v play-off?
Je to super pocit. Jsem rád, že to tam padlo, měl jsem nějaké šance i předtím, které jsem ale nedal. Můj gól byl pak spíš náhodný, protože jsem dobrusloval, promáchl jsem puk a dělal jsem už oblouček zpátky, když se mi to odrazilo od brusle. Je to výborné, ale jen první výhra. Potřebujeme ještě tři. Musíme jít dobře z defenzivy a pomáhat Márovi Čiliakovi, který je famózní.

S ním v zádech se teď hraje asi jedna báseň…
Prostě klobouček. Je neskutečné, jak chytá celé play-off, které je hodně o obraně. Když nedostaneme moc gólů, málokdy prohrajeme.

Zaskočil vás něčím Hradec Králové?
Spíš nesmíme dělat individuální chyby a ztráty. Jinak jsme hráli výborně v útočném pásmu a rychle jsme přecházeli přes to střední.

Ve druhé třetině jste měl dva momenty, nejdřív čisté odebrání puku a pak jste ho namazal domácím do šance. Zatrnulo vám?
Ano, chtěl jsem hru hned otočit dopředu, ale neviděl jsem na modré jejich beka. Snažil jsem se střelu ještě zblokovat, ale zase jsme tam měli Máru, takže super.

Přečtěte si také => Zbytek zápasu jsem strávil u onlajnu, říká Němec. Z faulu vyvázl bez trestu

Šest minut před koncem utkání jste zase trpěl na trestné lavici?
Vyhození mimo hřiště bylo zbytečné. Chtěl jsem to odehrát o plexi a jít střídat. Puk jsem ale hodil asi pět centimetrů nad plexi. Věděl jsem hned, že půjdu na trestnou. Klepal jsem se tam, abychom nedostali gól. Dneska jsem tam seděl sedm minut (odpykal pětiminutový trest za Vojtěcha Němce – pozn. red.), takže je to takové zvláštní. Asi je to víc minut než v celé základní části. Jsem rád, že to kluci ubojovali.

Máte slíbené za góly, že nemusíte sbírat puky po rozcvičkách?
Sbírám každý trénink, celý rok. To k tomu patří, jsem mladý. (culí se)