Udržet beka, jenž se zúčastnil nedávného mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem a Paříži, byl pro Kometu jeden ze stěžejních bodů. Vincour po zranění, kvůli němuž nedohrál play-off, také zůstává.

Jediný otazník visí nad dalším klíčovým mužem Martinem Eratem. „Má v půlce června přiletět do Brna. Věřím, že bude dál pokračovat v kariéře, a že to bude u nás. Čekáme jen na něj, jinak kádr se do začátku soutěže měnit nebude," potvrdil majitel a kouč Komety Libor Zábranský s dodatkem, že do mužstva může sáhnout později v případě zranění či poklesu formy jednotlivců.

Krejčíkův podpis a šíře kádru Komety v obranných řadách zapříčinila dva odchody z defenzivy – Peter Trška a dříve avizovaný Jozef Kováčik. „Peter je hráč středního věku a myslíme si, že v naší konkurenci a kvalitě obránců nedostane tolik prostoru, kolik potřebuje. Chceme pokračovat v zabudovávání našich mladých hráčů a odchovanců," vysvětlil Zábranský.

Pohár pro mistry play off extraligy patří hráčům Komety Brno.
V Brně jsem byl jako doma. Mrzí mě to, ale jedeme dál, říká Kováčik

Nejtěžší rozhodnutí udělal v případě sedmatřicetiletého zkušeného obránce Kováčika. „Bylo to nejzásadnější a nejcitlivější. Podepsal Kuba Krejčík, máme Ondru Němce a také zdravého Jana Štencla. Tím pádem je u nás velká ofenzivní síla v obraně. Jožka je právě ofenzivní typ a za dobu, co tady pro Kometu odvedl, odmakal, není férové, aby se dostal do pozice, že bude bojovat o místo v sestavě," povídal Zábranský.

Rodák z Topoľčan vyniká svou tvrdou střelou, kterou využil především v play-off, kde ve čtrnácti zápasech zaznamenal osm bodů a vstřelil dvě důležité branky. „Jsem typ hráče, který to rád tahá. Ukazoval jsem to sezonu zpět, kdy jsem rozhodl důležité zápasy. Kluci hráli výborně a černý Petr vyšel na mě. Takový je život," uvedl Kováčik pro Deník Rovnost.

V klubu strávil šest let. „Dlouho jsem s ním mluvil, řekl jsem mu na rovinu, jak to je. Zvažovali jsme mnoho variant, nakonec se Jožka rozhodl, že ukončí spolupráci a zkusí angažmá jinde. Chci mu poděkovat za to, co pro Kometu odvedl na ledě, ale i mimo něj. Chci mu poděkovat, jak se k celé věci postavil," dodal Zábranský.

Statistiky v extraligové sezoněPRODLOUŽILI:
Jakub Krejčík
Základní část: 1 duel – odstoupil s otřesem mozku
Play-off: 14 duelů, 13 bodů (4 góly + 9 asistencí)
Tomáš Vincour
Základní část: 39, 22 (9+13)
Play-off: 7, 3 (0+3)
KONČÍ:
Jozef Kováčik
Základní část: 45, 12 (4+8)
Play-off: 14, 8 (2+6)
Peter Trška
Základní část: 52, 19 (6+13)
Play-off: 7, 0 bodů