„Musíme se připravit na technické hráče. Mají v týmu výborné hokejisty, třeba Jirku Burgra nebo Peťu Hubáčka. Ale věřím, že je sfoukneme,“ hecuje bývalé vítkovické spoluhráče brněnský zadák Ctirad Ovčačík.

O čtvrtečním protivníkovi by mohl dlouze vyprávět, v Ostravě žije a právě z vítkovického týmu odešel na konci července do Brna na hostování.

„Sice je to příprava, ale určitě to pro mě bude emotivní. Něco podobného jsem párkrát zažil, když jsem hrál za Liberec a přijel do Ostravy

V ČEZ aréně se odehrají další zajímavé příběhy. Také Ovčačíkovi spoluhráči Lubomír Korhoň a Radek Procházka mají s vítkovickým dresem bohaté zkušenosti.

Kdo se jim postaví? Například „kovaný Brňan“ Petr Hubáček, ten už ovšem s krátkými pauzami v Ostravě válí od roku 1998.

„Bude to zajímavé. S klukama jsem v kontaktu, ale pořádně pokecáme až po zápase,“ směje se Ovčačík.

V minulých zápasech nastupoval v obranné dvojici s Pavlem Mojžíšem. „Hrálo se mi s ním v pohodě. Trenéři stále testují různé varianty. Proti Vítkovicím naskočím s Pavlem Zubíčkem. Třeba nám to sedne ještě líp,“ věří čtyřiadvaceti­letý bek.

Brněnští obranáři přestáli i úterní útok rozmlsaných zlínských forvardů, kteří v předchozích zápasech sázeli jeden gól za druhým. Proti Kometě se trefili třikrát, ale na vítězství to nestačilo.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Jen ve třetí třetině možná z naší strany přišlo mírné podcenění. Dostali jsme dva ušmudlané góly,“ vrací se Ovčačík k úterní bitvě, kterou modrobílí nakonec rozetli až v prodloužení.

Jak si Kometa poradí s dalším extraligovým soupeřem? Zápas ve vítkovické ČEZ aréně začíná ve čtvrtek v šest hodin večer.