Brněnský trenérský štáb dá třiadvacetiletému Langhamerovi ještě čas, než se postaví do branky od začátku utkání. Do konce roku čeká Kometu pět utkání. Předpokládá se, že rodák z Moravské Třebové brzy v náročném programu dostane šanci. Jak nese Čiliak příchod zdatného parťáka? „Mara Čiliak je profesionál. Soustředí se na svou práci, pokud na něho padne volba, odvede stoprocentní výkon. V tomto náročném programu se nabízí, že zápasovou vytíženost rozložíme,“ řekl Odehnal, jemuž se do tréninku vrátí 6. ledna možná ještě Karel Vejmelka po hostování v Jihlavě.


ZATÍM TO PADÁ


Nového spoluhráče Langhamera prověřil na ledě i navrátilec Němec, který měsíc hostoval v Mladé Boleslavi. „Zatím to tam na tréninku jakž takž padá, protože říkal, že má malinko problém se šířkou hřiště, s orientací, ale do toho se dostane. Je to kvalitní, pracovitý a pohyblivý gólman. S Márou utvoří určitě super dvojici,“ hlásil Němec.

Start vánočního období KOMETA BRNO – PIRÁTI CHOMUTOV
Čas a místo: Středa, 18.00, DRFG Arena, 31. kolo extraligy
Umístění: Kometa – 5. místo, 29 zápasů, 49 bodů / Chomutov – 12. místo, 30 zápasů, 36 bodů. Absence: Leoš Čermák (nejistý start) – Dávid Skokan, Jaroslav Mrázek


Do hry Komety může Langhamer vnést i další herní prvek, kdy díky práci s holí zastane roli „libera“. „Dobře pracuje s hokejkou a má výbornou nahrávku. Uvidíme, jak to bude při tlaku v zápase,“ uvedl technický centr Němec.

Němec z brněnské Komety a Trončinský z Pardubic
Jsem v Brně doma a snad ještě nějaký rok budu, říká Vojtěch Němec

Velké změny v systému založení útoku to ale neznamená. „Určitě je to pro gólmany výhoda, na druhou stranu nemáme hru založenou tak, abychom vymazali beky při rozehrávce a aby to na sebe vzal výrazně gólman, jak to předvádí třeba Brandon Maxwell v Boleslavi,“ povídal asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

S kolegy v pauze připravoval tým, aby zvládl následující náročný program, jenž zahrnuje hned v pátek výjezd na led Sparty. „Pracovali jsme na tom, aby hráči něco nadýchali a byli silově nachystaní, protože šlo o poslední pauzu před olympiádou. Určitě všechny mančafty dobíjely baterky,“ dodal Pokorný.

Brněnští volejbalisté se ve středu postavili Charkovu. Na snímku Pražák a Hrazdira.
Brno chce v Charkově pohárový postup s pokorou