„Máme spoustu šancí, které neproměňujeme. Už se to začíná opakovat,“ zlobil se třiatřicetiletý útočník.

Koncovka vás nejvíc trápí?
Samozřejmě. I tentokrát jsme byli dvě třetiny lepší. Otočili jsme zápas na 2:1 a měli jsme pár dobrých šancí , které jsme nevyužili. Hráči Liberce pak dali šťastné góly, nám štěstí chybí.

V čem vás Liberec předčil?
Hráli dobře dozadu, takže jsme se občas těžko prosazovali a těžko vyvíjeli tlak. Celkově zápas nebyl špatný, ale zase nemáme ani bod.

Gól na 2:3 jste dostali v přesilovce a navíc po kuriózní situaci s rukavicí. Byl to rozhodující moment?
Určitě. Utkání se zlomilo. Branka nás zbrzdila, ale stále jsme měli šance. Čtvrtý gól nás definitivně položil. Pak už jsme jen naháněli puk.

Byla situace, která předcházela třetímu libereckému gólu, takový symbol vašeho trápení?
Pořádně jsem ten okamžik neviděl. Ale smůlu máme. Góly na 2:2 na 2:3 padly ze střel, které hráč promění jednou z deseti pokusů. Musíme jít se teď pobít o body a vyhrát v Pardubicích.

Deptal vás zákroky liberecký gólman Marek Pinc?
Chytal výborně. Podržel Liberec. A v některých situacích jsme měli před sebou prázdnou bránu, puk skočí a my ji netrefíme.

Mohl jste se nastartovat proti bývalým spoluhráčům, dal jste gól, ale body chybí. Bolí porážka o to víc?
Určitě, zvlášť, když jsme otočili nepříznivý vývoj. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 2:1 a byli jsme na koni. Liberec se dostal do hry jednou situací, která nás srazila.

Co vám chyběli při dvou posledních porážkách?
Schází nám góly a taky jich nesmíme tolik dostávat. Liberec nás mnohokrát přečíslil. V obraně se musíme taky zlepšit. Musíme najít cestu, jak dát góly. Puk nám v šancích uskakuje, jsou to takové smolné momenty.

A jak jste vnímal přesilovky, v nichž se týmu nedaří?
Nedali jsme v nich gól, takže se nezlepšily. Můžeme tlačit, jak chceme, ale když v nich nevstřelíme branku, nejsou dobré.