„I když se naše cesty rozchází, chtěl bych celé organizaci poděkovat a hlavně do budoucna popřát, ať se Kometě daří. Když se za svým brněnským angažmá ohlédnu, mrzí mě především výsledek jarního čtvrtfinále a pak samozřejmě nepovedený vstup do tohoto ročníku, na základě kterého jsem se rozhodl rezignovat,“ vysvětlil svůj postoj Patrik Martinec pro klubový web.

Kometa vs. Litvinov
Blbá nálada v Kometě. Musíme být zodpovědnější, burcuje Pospíšil po další prohře

Martinec se stal trenérem Komety loni v prosinci, kdy na střídačce nahradil odvolaného Martina Pešouta. Ačkoliv se zprvu Kometa ani pod jeho vedením nezvedla, nakonec jí dokázal dovést až do čtvrtfinále play-off, kde brněnský celek vypadl 2:4 na zápasy s Vítkovicemi.

I když jeho týmu vyšla příprava před startem sezony, samotný úvod do ročníku klubu vůbec nesedl. Brňané v úvodních kolech prohráli 0:4 s Hradcem Králové, 0:4 v Karlových Varech a naposledy v pátek večer 2:3 s Litvínovem. Právě po tomto utkání se Martinec rozhodl rezignovat.

Podobně rychle na začátku sezony jako Martinec skončil v roli hlavního trenéra Vladimír Kýhos v roce 2009, který v úvodním extraligovém ročníku Komety po návratu do extraligy vydržel na střídačce čtyři zápasy.