Jak jste zatím spokojený s přípravou na nadcházející ročník?
Je to podobné jako loni. V podstatě každý den jsme v posilovně, do toho se střídají nějaké běhy a sprinty. Pro mě tahle část přípravy příliš oblíbená není, ale vždy se to nějak zvládne. Když je venku vedro, jsme schovaní vevnitř, aby to s námi neseklo. Nejtvrdší část je za námi a žiji, takže dobrý. 

Starší hráči Komety preferují individuální přípravu před kolektivní. Co vy?
Vlastně celý život jsem trénoval ve skupinkách, ale individuální příprava je lepší, protože si ji každý přizpůsobí tak, jak potřebuje. V Kometě mi vyhovuje, že když chodíme na zimák, jsme rozdělení po čtyřech lidech, což je tak trochu individuálně.

Miloš Peca je znám tím, že před tréninkem posílá motivační zprávy hráčům. Funguje to na vás?
No mě určitě nemotivuje, když mi napíše, že mám jít na padesát minut běhat.

Jsou nějaké novinky v přípravě oproti minulé sezoně?
Vždy se objeví něco nového. Kondiční trenér přijde s cvikem, který někde viděl. Nebo se hráč potřebuje v něčem zlepšit, tak se mu trénink na základě toho přizpůsobí a třeba i inovuje. Když někoho něco bolí, změní se plán. Tohle mi v Kometě vyhovuje.

S Pecou jste zažil přípravu už minulé léto. Jak jste se po ní cítil v sezoně?
Neřekl bych, že jsem se připravil nejlíp v kariéře nebo že jsem se cítil líp než v minulých sezonách. Spíš to bylo dost podobné. Důležité je, aby se člověk v přípravě nezranil, a když absolvuje celý letní dril, je vesměs jedno, kde ho odmaká. Podstatné je taky to, jestli tréninky hráče baví. Mě v Kometě baví.

Těšíte se, až se k týmu připojí vaši parťáci z lajny Martin Zaťovič a Peter Mueller?
Se Zaťou jsem se párkrát v létě viděl, takže toho jsem neztratil z dohledu, ale samozřejmě se těším i na Petera. Ve čtvrtek jsme měli poslední trénink. V pátek nás čeká už jen fotbálek a pak začíná dovolená.

Vyzkoušíte přes léto i jiné sporty?
Mám rád snad všechny sporty. S kluky z Komety mastíme každou středu fotbal, ten jsem si zahrál i na benefiční akci. Taky jsme s Tomášem Malcem byli na tenise.

Co třeba basketbal nebo volejbal?
Beachvolejbal mám rád. Basketbal jsem dřív hrál hodně na jeden koš. Nelimituje mě při něm moje výška (Holík měří 172 centimetrů – pozn. red.). Samozřejmě nehraji pod košem. Spíš rozehrávám, střílím a docela mi jdou kličky. Dřív jsme chodili každý den. Hodně jsme obráželi streetballové akce.

Plánujete dovolenou?
Chystám se pryč od začátku července až do začátku společné přípravy na ledě, která je naplánovaná na 22. červenec. Pojedeme s přítelkyní k moři, na chalupu, vyzkoušíme nové wellness a zamíříme třeba někam na Slovensko. Objedeme toho dost. Vše je naplánované a těšíme se.

Preferujete na dovolené odpočinek, nebo poznávání nových věcí?
Osobně mám radši relax, ale letos se s přítelkyní chystáme poznávat nové věci. Jedeme do Řecka na ostrov, takže si vezmeme skútr a projedeme si to tam. Ale nebudu chodit pěšky, budu jezdit.

Bude vám Miloš Peca vyčítat, že jste ostrov měl spíš oběhnout?
Řeknu Milošovi, že jsem tam celý ostrov oběhl dokola a bude spokojený.