Takhle hraje Baník, ozývalo se v pondělí domácím stadionem hokejistů brněnské Techniky. Stovky fandů konkurenčního Hodonína tak oslavovali vítězství svého celku 6:3 ve druhém finálovém střetnutí na vysokoškoláky. Série se za stavu 1:1 na zápasy ve středu přesune do Hodonína.

Domácí borci byli nažhavení po sobotní výhře na ledě rivala. I v pondělí vedli už 2:0. „Jenže za deset vteřin dostaneme gól. To stejné přišlo, když dáme na 3:2. Asi jsem urazili štěstí. Pak se otáčelo proti nám," lamentoval domácí kouč Roman Kaňkovský.

Ten byl po druhém finále hrubě nespokojený a měl proč. Jeho svěřenci dostali v oslabení hned pět ze šesti branek. „Hráli jsme velice špatně do obrany, nedisciplinovaně. Udělali jsme spoustu chyb v naší třetině. To bylo celé, co ovlivnilo utkání," doplnil Kaňkovský.

Po zápase pak ztichlí hráči v kabině poslouchali jeho projev. „Nebylo to prostě ono. Přitom první třetina byla z naší strany výborná, hráli jsme, co jsme si řekli před zápasem. Ale gól na 2:0 nám uškodil. Zase jsme si začali myslet, že jsme páni hokejisti. Začali jsme hrát hokej co neumíme, jak říká trenér," přiznal robustní útočník Brňanů Vlastimil Odehnal.

Stejně jako v první střetní měli Drtiči místy tlak hodný jejich jména. „Otevřeli jsme hru a nechávali jsme hrát Hodonín do těla. Dostali jsme pět gólů v přesilovce, není možné hrát oslabení takhle staticky. Když jsme vedli, tak jsme dělali množství chyb, které soupeř potrestal. Soupeř vyhrál zaslouženě," uznal kouč Kaňkovský, který se tentokrát musel sklonit před hodonínským koučem Miroslavem Barusem, také někdejším extraligovým hráčem.

Série se ještě v pátek zcela určitě vrátí na brněnský led. O tom, kdo přijede s blízkou vidinou postupu do baráže o první ligu, rozhodne středa. „Upustili jsme od toho, co jsme hráli v Hodoníně, to nám ve druhém zápase zlomilo vaz. Spadli jsme trošku z hrušky dolů. Přesto myslím, že příští zápas bude výborný a vyhrajeme jej," podotkl Odehnal. „Soupeř hraje stejně doma jako venku. Jenže tam jsme měli pokoru, byli jsme disciplinovaní. Podali jsme super výkon, dnes jsme se zbláznili. Za tím bych udělal velkou tečku," dodal odhodlaně syn týmového manažera.

Druhý finálový zápas druholigové skupiny Střed

Třetiny: 1:0, 2:2, 0:3

Branky a nahrávky: 16. Kozák (Bilčík, Česnek), 22. Česnek (Zapletal, Kozák), 39. Štindl (Hnilička) – 23. Kříž (Pokorný, Špok), 28. Špok (Kříž), 40. Jurásek, 42. Jurásek (Peš), 54. Charvát (Kříž, Špok), 56. Špok (Sajdl, Kříž)

Technika: Novák – Habrovec, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Blažek, Kozák, Stehlík, Rajnoha, Bělohlávek, Matouš, Brzobohatý, Hnilička, Blaha, Benýšek, Česnek, Odehnal, Látal, Šedý, Bilčík. Trenéři: Kaňkovský, Odehnal.

Stav série: 1:1