Brněnská mizérie pokračuje a čítá nyní už pět utkání, po kterých Kometa odešla poražená a získala z nich pouhé dva body. Stejně jako nejhorší tým z posledních pěti kol Chomutov. „Měli jsme odvézt minimálně dva body, ale jedeme s jedním,“ štvalo hostujícího útočníka Martina Dočekala.

Právě jeho buldočí styl hry, kdy se nebojí vlétnout do brankoviště, slavil úspěch. Gólem a asistencí pozastavil do té doby jasnou převahu Olomouce. Mora vedla v 26. minutě o dva góly zásluhou branek Marka Laše a Romana Vlacha. „Vlétli na nás, doma hrají dobře. Hodně bruslí a dohrávají a měli jsme s tím velký problém. Ve druhé třetině jsme se zvedli, stříleli a měli velké šance. Bohužel tam toho víc nepadlo,“ řekl trpce Dočekal.

Hokejisté brněnské Komety. Ilustrační foto.
Bez nervů. Herní projev není špatný, zní z Komety

Pouze 52 sekund mu trvalo, než odpověděl na Vlachovu úspěšnou teč. Jakoby rozzuřený nabruslil se spoluhráči do útočného pásma a využil zaváhání brankáře Branislava Konráda, který po kontaktu se spoluhráčem upadl. „Špeny (Martin Erat – pozn. red.) mi to dal krásně zpoza branky. Puk mi sedl přímo na hůl. Tři hráči leželi v brankovišti. Naštěstí jsem to propálil. Jenže nikdy nemůžu být rád za gól, když se prohraje,“ uvedl Dočekal po své páté trefě v sezoně.

Brňané v posledních zápasech neumí soupeřům výrazně ve skóre odskočit. Nepovedlo se to ani po vyrovnávajícím zásahu Leoše Čermáka, kdy Dočekal odvedl opět dobrou práci nájezdem před branku. „Ve třetí třetině si myslím, že jsme byli o kousek blíž výhře a nastřelili jsme druhou tyčku v zápase,“ pokrčil rameny asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Ke smůle Brna prolomil střelecké trápení Vlach. Druhou trefu v utkání přidal 46 sekund před koncem prodloužení a připsal si první zásahy po 23 duelech od startu soutěže. „Už bylo načase. Malinko jsem se s tím gólovým přírůstkem opozdil,“ usmíval se forvard, jenž na přední tyč propálil Marka Čiliaka.

Čtvrtí Brňané v neděli hostí v pět hodin dvanáctý Litvínov.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 3:2 po prodl.
(1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Laš (J. Knotek, Eberle), 26. R. Vlach (Sundher), 65. R. Vlach – 27. Dočekal (M. Erat), 29. L. Čermák (Dočekal).
Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Střely na branku: 28:24. Zblokované střely: 8:9. Hity: 6:4. Úspěšnost vhazování: 39 % (13/33) - 61% (20/33). Diváci: 5500.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Jaroměřský – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Herman, Skladaný – Holec, Mráz, Ostřížek – Sundher, R. Vlach, Jergl.
HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Dočekal, R. Zohorna, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Plášek, L. Čermák (C), Horký.