Nejdelší dobu brněnští fanoušci obdivovali umění čtyřicetiletého Trvaje, který se do Komety přesunul po čtyřech letech ve Znojmě. A pobyt na jihu Moravy si prodloužil o dalších pět let. Teď na Hané vytvoří brankářskou dvojici s Tomášem Vošvrdou. „Má obrovské zkušenosti z extraligy. Poté, co odešel Tomáš Halász, vytvoří Jirka s Tomášem vynikající duo," říká na adresu nové akvizice olomoucký generální manažer Erik Fürst.

Trojnásobný nejlepší brankář extraligy bude v novém klubu v podobné roli jako v této sezoně v Brně. Stejně jako Marek Čiliak je Vošvrda talentovaný gólman s velkou budoucností. „Může mi toho hodně předat a pomoct mi tím tak v dalším rozvoji. Známe se z Ostravy, je to i super kluk do kabiny," radoval se ostravský rodák Vošvrda. Rozumět si zřejmě budou výborně. Trvaj pochází z Havířova.

Kromě Trvajových šesti set extraligových startů z brněnské kabiny zmizí další skoro čtyři stovky spojené se jménem Libora Pivka, který putuje na východ Čech. Právě v dresu Pardubic získal před čtyřmi lety čtyřiatřicetiletý hráč svůj jediný titul v extralize. „Moc se těším. Vracím se tam, kde mám rodinu, a jsem velmi rád, že mohu být zpátky. V Pardubicích jsem zažil nejkrásnější časy v hokejovém životě, posbíral jsem tady kromě zlata i stříbro a bronz. Tady v kabině je vždy správná zdravá parta. Věřím, že ji vytvoříme znova a dotáhneme to co nejvýše," uvedl Pivko.

Opavský odchovanec hrál v minulosti extraligu právě za Opavu, Havířov a Zlín, s nímž získal další bronz.

V uplynulé sezoně v Kometě si nepříjemně poranil koleno, ale do sestavy se stihl ještě vrátit a zahrál si i finále proti Zlínu.

V sezoně stihl jen v 24 zápasech, drtivou většinu ve vyřazovací části. „V play off podával výborné výkony, ty nám dávají garanci, že jsme udělali dobrý krok. Délka vzájemné spolupráce záleží i na Liborovi," uvedl sportovní manažer Pardubic Dušan Salfický.

Příští sezonu si v brněnských barvách nezahraje ani slovenský bek Milan Hruška, který většinu minulé sezony strávil na hostování ve Vítkovicích. V následujícím ročníku si zahraje za Mladou Boleslav.

Z posil Komety je zatím potvrzený pouze talentovaný třiadvacetiletý křídelní útočník David Ostřížek z Olomouce.