Kladenský odchovanec se před nedávnem domluvil právě se středočeským prvoligovým klubem, kam zamířil po skončení svého působení v Montrealu Canadiens. Navíc se dohodl na střídavém startu v Kometě Brno, která startuje v nejvyšší hokejové soutěži. Teď jej však okolnosti donutily domácí led opustit.

Ale naštěstí pro české fanoušky jen dočasně. Zkušený hokejista vše zdůvodnil na sociální síti. "Musím vás bohužel informovat, že mezi svátky nebudu hrát. Odlétám z rodinných důvodů na několik dní do Kanady a dneska odehraji poslední zápas v Česku v tomto roce. Je to neprofesionální, ale nejsem jen hokejista, jsem taky táta," uvedl někdejší reprezentační kapitán.

"Vím, že to není standardní chování profesionálního hráče, ale nemohu jinak. Vánoční svátky chci strávit se svými syny. A když nemohou přijet ani na prázdniny do Česka, letím já za nimi. Vedení Kladna i Komety je o všem detailně informováno a děkuji jim za jejich přístup," napsal a připojil přání k Vánocům.Dá se předpokládat, že zpět do vlasti se Plekanec vrátí až po Novém roce. Od svého návratu stihl za Kladno odehrát pět zápasů s bilancí čtyř branek a dvou asistencí. V brněnských barvách se představil pětkrát a do statistik si připsal dvě gólové nahrávky. Poslední utkání před odletem do zahraničí odehrál v pátek proti Plzni (3:2).