Plekance zdobila v jeho kariéře věrnost. V Montrealu odehrál vlastně celou zámořskou kariéru, v Česku je jeho týmem Kladno, kde se hokej hrát naučil. Zároveň nikdy neomítl reprezentovat, čímž se vymykal zvyklostem hvězd NHL a díky čemuž si získal ohromující počet fanoušků.

Mnozí se teď těšili, že by jejich tým mohl hráč s číslem 14 posílit, Sparta, Plzeň ani Mladá Boleslav však nepořídily, stejně jako předtím Vítkovice nebo Třinec.

Ilustrační foto
Gymnastika v Brně žije, i díky Růžičkové. Sokol Grand Prix i tak ovládli cizinci
 

Tomáš Plekanec je odchovancem Kladna, i rodilým Kladeňákem. První šanci v A týmu dospělých dostal od tehdejšího kouče Otakara Vejvody už v roce 1998, tehdy mu nebylo ani šestnáct let. Ve třech zápasech nebodoval, ale od sezony 2000-01 už patřil do základního kádru a hodně na sebe upozorňoval.

Týmu pomohl osmnácti body k záchraně extraligy, ale v další sezoně, přestože se sám zlepšil, tým sestoupil a Plekanec odešel do zámoří. Celkem odehrál za první tři sezony za Kladno osmadevadesát zápasů, v nichž nastřílel 16 branek a přidal 25 asistencí.

Hokejista Leoš Čermák.
Čermák rozhodl o výhře Komety a přetnul tak sérii venkovních porážek

Do Kladna se vrátil ještě v době výluky v NHL v sezoně 2012-13. To už jeho hvězda zářila naplno a ve 32 zápasech nasbíral 46 bodů (21+25).

Petra Záplatová.
Reprezentace je vytržení ze stereotypu, říká opora Žabin Petra Záplatová