V extraligovém souboji totiž současné mužstvo jedenáctinásobného mistra porazilo Hradec Králové po boji 2:1. „Víc než oslavy jsme vnímali, že jako čtvrtý tým tabulky hrajeme s pátým Hradcem, který měl jen o bod méně. Jsme rádi, že jsme soupeři odskočili," těšilo brněnského útočníka Petra Tona, který v osmé minutě otevřel skóre zápasu.

Rozhovor s Jakubem Koreisem si přečtěte v pondělním tištěném Deníku Rovnost

Po hradeckém vyrovnání z úvodu druhé dvacetiminutovky přišla rozhodující chvíle zápasu v 26. minutě. Jakub Koreis po parádním průniku z levého rohu hřiště překonal hradeckého gólmana Ondřeje Kacetla. „Mrzí nás, že jsme ubránili spoustu oslabení a nakonec rozhodlo jedno nepovedené střídání při hře pět na pět," štvalo hradeckého trenéra Petera Draisaitla.

Jeho svěřenci ubránili všechny brněnské přesilovky. Třikrát přitom byli na ledě jenom ve třech. „K tomu si něco řekneme. Když koukneme zpátky, tak jsme nevyužili přesilovky pěti proti třem už víckrát. Musíme je zjednodušit," nabádal brněnský asistent trenéra Karel Beran.

Od Koreisovy branky se už skóre duelu šestadvacátého kola nejvyšší soutěže nezměnilo. Přestože hosté stále prohrávali o jediný gól, nevytvořili si žádný tlak a z něj šance na kýžené vyrovnání. „Ve třetí třetině jsme náš náskok dobře strážili, snad jsem ani neměl žádný zásah. Čekal jsem, že Hradec začne šlapat. Ale asi mu došly síly," řekl brněnský brankář Marek Čiliak.

Kometa tedy po úterní prohře 2:3 s Mladou Boleslaví navázala na předchozích jedenáct zápasů, ze kterých vždy získala aspoň jeden bod. „Určitě se nám zase bude hrát líp. A hlavně jsme odskočili Hradci v tabulce," zmínil Čiliak. Brno zůstalo v tabulce čtvrté.

Další zápas sehrají Brňané už v úterý na ledě pražské Slavie, kde dohrají páteční pětadvacáté kolo. Pražané jsou v krizi. V neděli vedli ve Zlíně 3:1, nakonec ale prohráli 7:4.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 8. Ton (V. Němec, J. Hruška), 26. Koreis (Hanzlík, Honejsek) - 23. Vantuch (Frühauf, P. Beránek). Rozhodčí: Hribik, Polák - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:9. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Slovák, Dietz, Frühauf, P. Mikuš - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Červený - P. Beránek, Tvrdík, Vantuch - Kovářů, Troliga, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.