Devětadvacetiletý brněnský rodák si poslední trefu v soutěži ani nedokázal vybavit. „Bylo to v Liberci, ale nepamatuji se," přiznal Hunkes. „Nejspíš je to poprvé, abychom mým gólem vyhráli 1:0. Nepamatuji se přesně, ale vždy, když jsem se trefil, tak těch gólů padlo víc," řekl bek, jenž ročník 2011/2012 strávil v KHL v dresu Lva Poprad a minulou sezonu ve Lvu Praha a pražské Spartě.

O osudu zápasu rozhodl již ve dvanácté minutě. „Prošel jsem před bránou přes tři hráče a gólmana jsem vymíchal do prázdný," vtipkoval Hunkes.

„Odrazilo se to tam, byl jsem sám před bránou, bohužel jsem to nedal, ale pak se puk odrazil nějak do vzduchu a za záda gólmana. Ale jestli ode mě, nebo od soupeře, to fakt nevím," dodal již vážně.

Liberečtí chtěli hlavně dobře bránit, protože si uvědomovali velkou sílu brněnské ofenzivy. „Byl to hodně těžký zápas. Kometa hraje výborně a věří si, ale říkali jsme si, že když zopakujeme výkony z posledních domácích zápasů, tak že i s Kometou jsme schopní vyhrát. Bylo to hodně o trpělivosti. Za tři body jsme hrozně rádi," prohlásil Hunkes.

K výhře dopomohl Bílým Tygrům skvěle chytající Marcel Melicherčík, jenž se dočkal první vychytané nuly v sezoně. „Kluci od začátku do konce výborně bránili a padali do střel, obrana pracovala perfektně. I koncovku jsme zvládli výborně a nedopustili jsme žádné zdramatizování zápasu. Hráli jsme dobře a zodpovědně," ocenil Melicherčík