„V pondělí mi vedení brněnského týmu volalo, že mám jít do Zlína. No a v úterý ráno jsem byl už zde,“ smál se i přes bleskurychlý přesun sympatický devětadvacetiletý kanadský hokejista Alexandre Mallet, jenž si se zlínským Adamem Zbořilem vyměnil místo v brněnské kabině.

„Především doufám, že budeme bojovat a snažit se nebýt poslední! To je v tuto chvíli nejdůležitější! Nerad bych spadl se Zlínem do nižší soutěže, proto náš čeká ještě velký boj,“ řekl odhodlaně pro klubové stránky Mallet, který se představí již v úterý odpoledne v domácím duelu Zlína s Plzní.

Jak vzpomínáte na duely proti Zlínu?

Pamatuji si, že fanoušci tu byli vždy skvělí, takže to jsem očekával. Ale s novými restrikcemi, kdy jich tolik v hledišti nebude, to bude trochu smutné.

Znáte někoho ze zlínské kabiny?

Pár kluků ano – Ondru Němce, Libora Kašíka, velkého Bedřicha Köhlera. Ale i Lukáše Vopelku, Radka Veselého. Moc rád si s nimi zahraji.

Bavil jste se před příjezdem s někým o Zlínu?

Ani ne, vždyť jsem se to dozvěděl v pondělí večer. Jen mi řekli, že se mám v úterý ráno hlásit na tréninku ve Zlíně. Více jsme toho probrat nestihli.

Už znáte svou roli v týmu?

Určitě bude větší než byla naposledy v Brně. Budu chtít dokázat, že si důvěru zasloužím. Na ledě budu chtít prodat své přednosti – jsem velký silový útočník. Jsem hodně energický a rychlý, mám dobrý forčeking. Stejně tak umím hrát do obrany a jsem připraven hrát v oslabení.