Ze třech českých hokejistů v Oulu zbyl už jen brněnský mladík Radek Koblížek. Forvard se zkušenostmi z NHL Jiří Tlustý skončil v Kärpätu kvůli zdravotním problémům, Hruška nenašel uplatnění. „Byl pro nás dobrý hráč. V tuto chvíli ale nejsme schopní pro něho najít odpovídající místo v sestavě. Obě strany mají pocit, že jde o nejlepší řešení. Přejeme mu vše nejlepší do budoucna," prohlásil na webu sedminásobného finského mistra trenér Kai Suikkanen.

Kärpät po nepovedeném úvodu do sezony už tabulkou stoupá nahoru a je devátý, přesto jde stále o umístění za očekáváním. Hruška ve 22 duelech neskóroval, připsal si pět asistencí a v posledních zápasech už nenastupoval. Před odchodem do Finska v Kometě zaznamenal čtyři góly a pět asistencí ze sedmnácti duelů. „Jan Hruška je na cestě z Finska do Brna. V nejbližší době se zapojí do tréninku a v pátek by měl nastoupit na ledě Mladé Boleslavi," povídá hlavní kouč Libor Zábranský.

Kometa navíc zkouší kanadského forvarda Malleta. V Pardubicích čtyřiadvacetiletý hráč v 36 zápasech zaznamenal bod a šest asistencí. „Blíží se konec přestupového období a chceme mít co nejširší kádr. I proto s námi trénuje na zkoušku Alex Mallet," dodává Zábranský.