Hráči dostali v pauze pět dnů volna před náročným programem. „Tréninky se podobaly letní přípravě. Měli jsme dvoufázovky, posilovnu, kolo,“ popisuje centr Komety.

Po bruslařské dřině přichází v úvodu tohoto týdne i herní situace. Na tréninku se ozýval pokyn: Do brány! „Nacvičovali jsme přečíslení. Situace dva na jednoho, tři na dva. Některé akce přehráváme a už chceme víc střelby i tlak do brány,“ sděluje asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

A co dělali hokejisté ve dnech volna před kondiční přípravou? „Někteří kluci byli na horách, ale já jsem si užil volno doma,“ povídá zlínský odchovanec a rodák Holík.

HC Soči
Ruský klub, který vznikl teprve před čtyřmi lety, si už zajistil v KHL postup do play-off. V západní konferenci zaujímá šesté místo. Soči ladí formu v olympijské pauze na soustředění ve Třinci a ve čtvrtek se ještě utká se Zlínem. Ruskému týmu chybí tři olympionici – český bek Adam Polášek, americký obránce Jonathon Blum a kanadský útočník Eric O’Dell.

Zřejmě i utkání se Soči mu pomůže ke zlepšení psychiky, aby si připsal první bod. Zatím v brněnském dresu odehrál čtyři duely. „Jsem tady spokojený, líbí se mi v Kometě. Samozřejmě od sebe čekám ještě víc. Zatím jsem bodově naprázdno, ale herně to není špatné,“ prohlašuje pětadvacetiletý útočník.

Pátý tým extraligy čeká šestý celek západní konference KHL. „Připravujeme se v sezoně na soupeře třikrát týdně. Ale přiznám se, že na Soči jsme se ještě nedívali. Jak sleduji KHL v televizi, mužstva v ní hrají systémově. Mančafty brání ve středním pásmu. Je to hodně o obraně, vidíte často výsledky 2:1 nebo 1:1. Zápas vítáme, chceme si zahrát dobrý hokej,“ sděluje Pokorný.

Kometě schází olympionici Martin Erat, Ondřej Němec a Marcel Haščák. Volno dostal po Turnaji pěti zemí reprezentační devatenáctky a All Star Cupu v Bratislavě Martin Nečas. „Uzavírá i pololetí ve škole. Dostal volno na studium,“ dodává Pokorný.