Nájezdový mág Lukáš Kašpar už obléká dres Litvínova a Juraj Mikuš zažívá krušné časy v Pardubicích. „Překvapil mě zejména odchod Kašpara, který se sice ze začátku trápil, ale postupně se jeho výkonnost zvedala. Na druhou stranu, když se podívám na jeho čísla, tak Kometa od něj čekala víc,“ sdělil hokejový expert Jakub Koreis.

V rozehrané sezoně pak Kometa přivedla dalších pět hráčů. Krátkou epizodu o čtyřech vystoupeních v Brně sehrál Václav Karabáček.

Zabydlet se na jihu Moravy nestihl ani gólman Libor Kašík. „Vyloženě vyhořel, angažmá v Brně mu nesedlo,“ zmínil Koreis. „Rovněž se čekal větší ofenzivní festival od beka Nicka Schause, který odešel do Pardubic,“ doplnil.

Kašík přiživil zvěsti, které praví, že zlínští hráči se mimo domov neprosazují. „Říká se to, ale nevím, jestli je to tak vážné. Třeba Holas (Petr Holík – pozn. red.) je v Brně, daří se mu a za chvíli si předělá bydliště na jižní Moravu. Asi se už ze zlínské pověry vyvlíkl,“ zauvažoval brněnský forvard Martin Zaťovič.

Kde hledat příčiny krátké životnosti posil? „Když je člověk zvyklý hrát určitý styl, přijde do jiného týmu, kde je systém odlišný, tak se s tím každý vypořádává po svém,“ nabídl pohled kapitán Komety Leoš Čermák.

Ne každý přestup se vydaří, ale vedení Komety dokáže z nastalé situace vybruslit. „Třeba u Kašíka jsem si říkal, co s ním udělají? Nemůže chytat, smlouvu má na tři roky, k tomu plat, který není malý, tak kdo po něm sáhne? Nakonec z toho vyšel majstrštyk, že se podařilo zbavit jeho smlouvy a umístit do Zlína,“ sdělil Koreis.

Dnes od půl šesté odpoledne Brňané sehrají duel na ledě Vítkovic, kam cestují Kometa expresem.

Přestupy Komety Brno v sezoně 2018/2019.Zdroj: Deník/ Markéta Evjáková