Absentujícího brněnského kanonýra Petera Muellera zastoupil na zlínském ledě už v osmnácté vteřině Petr Holík. Zlínský odchovanec v přečíslení dva na jednoho vzal zodpovědnost na sebe a zavěsil.

Vyprodaný zlínský kotel ale zchladil jen na sedmdesát vteřin, kdy vyrovnal Sedláček. V dalším průběhu se hrála vyrovnaná partie se souboji o každý puk. „Zápas začal zostra, dali jsme rychlý gól, soupeř měl okamžitou odpověď. Pak to bylo vyrovnané utkání a o tom, kdo udělá chybu nebo dá šťastný gól. Domácím jsme nabídli přesilovku a oni ji využili. Vítězi gratuluji k postupu do předkola. Muellera jsme šetřili, nemoc byla dlouhá, pomohl nám v důležitém zápase se Spartou,“ komentoval porážku brněnský asistent trenéra Zábranského Kamil Pokorný.

Berani Zlín - Kometa Brno 3:1
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0. Branky a nahrávky: 2. P. Sedláček (Dufek, Nosek), 50. Kubiš (J. Ondráček), 56. Honejsek (Šlahař, Ferenc) – 1. P. Holík (P. Kratochvíl, Čiliak). Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely: 26:19. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Nosek, Valenta, Ferenc, Padrnos, Gazda, Hamrlík – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Dufek, P. Sedláček, Okál – E. Kulda, Popelka, L. Krejčík.
Kometa: Čiliak (Vejmelka) – Baranka, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Štencel, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, P. Kratochvíl – Plášek ml., Hruška, Orsava – Dočekal, L. Čermák, Vondráček – Mallet, Kusko, Köhler.

Pro domácí tým mělo vítězství mimořádnou cenu. Stadion aplaudoval. Berani se probojovali do předkola play-off, v němž se utkají s Mladou Boleslaví.

Kometa teď má volno a pak pojede do Hradce Králové, s nímž letos všechna čtyři utkání prohrála. Pokorný to nevidí jako nějaký handicap. „Nic to neznamená. Není klišé, že play-off je nová, úplně jiná soutěž,“ zdůraznil Pokorný.

Přímého postupu si cení i hráči. „Bude to hrozně těžká série. Letos jsou pro nás hodně nepříjemní, bude to boj. Hradec hraje výborně, do těla, udržuje systém, hrozně těžko se mu dávají góly. Čtyřikrát jsme s nimi rupli, to mluví za všechno. Ale souhlasím, že play-off se hraje jinak. Bude důležité, jak si dokážeme odpočinout,“ upozornil střelec jediné branky do zlínské sítě.

V předkole se utkají: Vítkovice – Sparta a Mladá Boleslav – Zlín (1. zápas v pondělí 11. března).

Čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc, Mountfield – Kometa Brno (18. března), Liberec – hůře postavený vítěz předkola, Třinec – lépe postavený vítěz předkola (20. března).