Zástupci obou extraligových klubů se definitivně dohodli v pondělí dopoledne. Hubáček s klubem podepíše dlouhodobou smlouvu.

„Na jednu stranu se hrozně těším domů do Brna, na druhou stranu se mi z Vítkovic neodchází lehce, protože jsem tady strávil spoustu hezkých let,“ prohlásil třicetiletý útočník.

Vedení Komety si transfer pochvaluje. „Petr znamená obrovské posílení. Je to reprezentant, chtěl se vrátit do Brna a toho si velmi ceníme,“ komentoval jeho příchod sportovní manažer Komety Jaroslav Medlík.

Vicemistr světa z roku 2006 se objeví už na úterním odpoledním tréninku Komety, v pátek s týmem odjede na extraligový zápas do Plzně. „Bude další obrovskou vzpruhou pro Kometu. Petr je vynikající hráč, technicky vybavený, umí se uvolnit,“ nešetří chválou hokejový expert Martin Hosták. „Navíc to není jen o tom, že by šel do Brna za lepšími podmínkami. Do hokeje dává srdce, které mu bije pro Kometu,“ dodává.

Rozhovor s posilou Komety Petrem Hubáčkem čtěte ZDE

Vítkovický generální manažer Alois Hadamczik připustil, že Hubáčkův odchod částečně souvisí i s napjatou finanční situací. „Nezastírám, že klub nemá na rozhazování,“ přiznal po pátečním extraligovém souboji s Karlovými Vary.

Vítkovice tak přišly o levé křídlo elitní formace a 29 kanadských bodů, které Hubáček dosud nastřádal za 10 gólů a 19 asistencí. Do Ostravy však z Brna míří Pavel Selingr, kterému skončilo měsíční hostování v prvoligové Olomouci. „Vítkovice o něj projevily zájem a my jsme jim vyhověli,“ objasnil Medlík.

V olomoucké Moře si opět zahraje útočník Petr Polodna. Po příchodu Petra Hubáčka se nevešel do brněnského extraligového kádru. „Pokud nebude mít Kometa větší marodku, měl by u nás zůstat do konce sezony. Po příchodu Hubáčka byl totiž Polodna v Brně pátým levým křídlem a stal se přebytečným,“ upřesnil generální manažer Mory Erik Fürst.

Kometa letos vyzkoušela téměř čtyři desítky hráčů. „V současné době žádné další pohyby v týmu neplánujeme. Ale přestupní termín končí až v lednu. Situace se může změnit,“ nezastírá Medlík.

TOMÁŠ SVOBODA A MAREK PALATKA