Po desíti kolech vede bodování se sedmnácti body a v pátečním duelu bude pro Kometu největší hrozbou. „Teď vše klape, body sbírám, jen aby to vydrželo,“ přeje si třiatřicetiletý forvard.

Jak se těšíte na zápas proti Kometě?
Už to tak moc neprožívám, takže nijak neobvykle. Připravuju se stejně jako na ostatní utkání.

Sledujete Kometu v téhle sezoně?
Popravdě ani moc ne. Občas kouknu na tabulku, takže samozřejmě vím, kde se Brno pohybuje.

Už proběhlo nějaké hecování s brněnskými hráči?
Ještě ne, ale do Brna přijedeme už ve čtvrtek, takže se třeba s někým potkám. Jinak jsme si zatím s nikým ani třeba nepsali.

V minulé sezoně jste proti Kometě nastoupil třikrát, z toho dvakrát vyhrál. Máte tedy nějaký tajný recept na výhru?
Na každý tým se připravujeme speciálně a trenéři vědí, jak na soupeře. Hodně koukáme na video. Moje tipy nebyly třeba, ale opět nás čeká těžký zápas. Spíš jde o to, jak zahraje mančaft, ne o moje rady.

V těch zápasech jste bodoval. Pomohlo vám, že jste znal brněnské beky?
O tom to úplně není. V extralize se všichni hodně znají navzájem, z mého pohledu tam moc výhod nebylo ani není. Když už, tak bych řekl, co se týče gólmanů, kam střílet. Jinak v zápase není čas přemýšlet, na koho jedete, jde o daný moment, ten rozhoduje.

Liberci se aktuálně daří. V kabině asi musí panovat pohoda.
Ano, velká. Všichni v kabině si tohle užíváme. Start do sezony je vždy hodně důležitý a je to lepší, než kdybychom se někde trápili. Atmosféra v týmu je dobrá, takže tohle je super.

Což vám očividně prospívá, vedete bodování.
Přesně. Tohle se pojí s tou pohodou, která u nás panuje. Vždy je to jedno s druhým, kdyby se týmu nedařilo, tak by se to asi projevilo i na mých výkonech. Teď všechno klape, body sbírám, jen aby to vydrželo.

Jaké jsou ambice v Liberci pro tuhle sezonu?
O konkrétních ambicích nevím. Navíc je zatím brzo na nějaké soudy. Zatím chceme pokračovat, tak jak je to nastavené, vyhrávat zápasy. Pak v play-off chce uspět úplně každý. Podle mě se předsezonní vyhlášení příliš nevyplácí. Důležité je, abychom pořád podávali dobré výkony.