Na začátku úterního souboje byli aktivnější hokejisté Komety Brno, ale posléze přebrala iniciativu domácí Olomouc. Do největších šancí se dostali Krejčí a Klimek, avšak gólman Tomek byl v obou případech úspěšnější.

Rozhodující okamžik zápasu přišel krátce před jeho polovinou. Tomeček posunul kotouč na střed Káňovi, který si na levé straně útočného pásma všiml volného Krejčího. Elitní hráč Olomouce předvedl rychlou kličku a poté zápěstím vymetl pavučinu svatyně hostů – 1:0

Největší příležitost k vyrovnání měli hokejisté Komety krátce po zahájení závěrečné třetiny. Šik ovšem nedokázal puk uklidit do prázdné branky.

Definitivní rozhodnutí padlo až dvě vteřiny před koncem. Puk do prázdné svatyně hostů bez problémů zasunul Kolouch – 2:0.

Výsledky závěrečného kola základní části tak rozhodly o složení dvojic pro předkolo play-off. Hokejisté Komety Brno v něm vyzvou Liberec. Série hraná na tři vítězná utkání začne v pátek na ledě Severočechů. Tamtéž se bude hrát také druhý zápas. Do jihomoravské metropole se pak úvodní fáze extraligového play-off přesune v pondělí 14. března.

OLOMOUC - KOMETA BRNO 2:0
Branky a nahrávky: 29. David Krejčí (Káňa, Tomeček), 60. Kolouch (Klimek, Navrátil). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4 906. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0. Kometa Brno: Tomek – Bartejs, Doudera, Holland, Kučeřík, Fajmon, Tansey – Horký, Krištof, Sedláček – Šoustal, Zbořil, Pavlík – Šik, Kollár, Hrníčko.

Další výsledky 60. kola Extraligy: Liberec – Vítkovice 6:1, Hradec Králové – České Budějovice 2:1 pp, Karlovy Vary – Litvínov 3:1, Kladno – Sparta Praha 1:4, Mladá Boleslav – Třinec 2:3, Zlín – Pardubice 0:3.

1. Hr. Králové 56 31 14 11 182:115 116
2. Třinec 56 31 13 12 174:118 112
3. Sparta Praha 56 27 12 17 203:153 99
4. Č. Budějovice 56 26 10 20 166:151 93
5. Pardubice 56 22 16 18 173:152 93
6. Plzeň 56 24 14 18 167:154 91
7. Liberec 56 25 11 20 146:147 89
8. Vítkovice 56 22 13 21 142:149 87