„Jsem rád, že to Tondovi konečně vyšlo," těšilo brněnského asistenta trenéra Karla Berana.

Hokejisté tak udělali brněnským fanouškům radost v jinak smutný den, kdy umřel legendární útočník Vlastimil Bubník. V extraligové tabulce se Kometa stále drží na čtvrtém místě, na třetí Spartu ztrácí tři body.

Další brněnský hrdina byl v Karlových Varech brankář Marek Čiliak. Slovenský reprezentant kryl pětadvacet střel domácích, ve druhé třetině lapil i trestné střílení Jaromíra Kverky, o chvíli později mu po ráně Tomáše Haranta pomohla tyč. „Marek nám nejednou pomohl, podal perfektní výkon," pokračoval ve chvále Beran.

I přes prohru byl poměrně spokojený také karlovarský kouč Karel Mlejnek. „Nejsme v současnosti v ideálním zdravotním stavu, ale nechci se na to vymlouvat. Přesto si dovolím říci, že přes všechny komplikace naši kluci odvedli poctivou, kvalitní a tvrdou práci," řekl šéf západočeské střídačky.

V Karlových Varech se přitom Kometě tradičně nedaří. Ostatně Energie patří v domácím prostředí mezi nejlepší extraligové týmy a před duelem s Brnem vyhrála ve své aréně čtyři utkání po sobě. „Očekávali jsme urputný boj. Musím přiznat, že jsme mohli prohrávat po čtyřiceti minutách 0:2," ocenil výkon poraženého celku Beran.

Příští utkání sehrají jeho svěřenci v pátek. Na domácím ledě haly Rondo hostí v televizním utkání vedoucí Třinec. Duel začíná dvacet minut po šesté hodině večerní.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 1:2 sn.

Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 0:0. Branky a nahrávky: 49. Balán (Duda, D. Hruška) – 43. Burian (Koreis, Kempný), rozhodující nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Pešina – Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Střely: 26:38. Hity: 8:5. Úspěšnost vhazování: 56:44. Diváci: 3033.

Karlovy Vary: Závorka – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Dvořák, Šmach, Deyů – D. Hruška, Balán, Duda – V. Tomeček, J. Kverka ml., Vachovec – Koblasa, Skuhravý, Micka – Heizer, R. Hruška, R. Pšurný. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Brno: Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Vágner – Ton, J. Hruška, J. Káňa II – L. Čermák, Koreis, Burian – Vondráček, H. Zohorna, Dočekal – Honejsek, V. Němec, Ostřížek. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.