Byl to souboj dvou trápících se celků. Kometa vyhrála naposledy na konci listopadu, Kladno zase z posledních pěti utkání zvítězilo v jediném. Odpovídala tomu i vyrovnaná hra, plusový bod pro sebe nakonec urvali domácí.

Po reprezentační pauze se oba kluby rozjížděly pomaleji, do vedení i přes mírnou převahu Komety šli hosté. Jejich radost však netrvala příliš dlouho, po kvalitní souhře první formace totiž srovnal Luboš Horký. „V první třetině jsme měli několik dobrých střídání a hráli nátlakový hokej, který si představujeme. Drželi jsme se na puku a vytvářeli si šance,“ ocenil Martinec.

Tempo domácích však postupně uvadalo, na další gól si diváci museli počkat až do závěru druhé třetiny, kdy Petr Holík využil přesilovku a otočil tak skóre.

Jenže pak se přihlásil o slovo kladenský mladík Matyáš Filip, který povedenou akcí opět vrátil hosty do hry. Asistenci na jeho brance si připsal i Jágr, který tak i v druhém startu v letošní sezoně má minimálně jeden kanadský bod. „Od druhé třetiny mi přišlo, že jsme kopírovali hru národního týmu na Švýcarských hrách. Byly tam dlouhé pasáže, kdy jsme se nemohli dostat do třetiny,“ kritizoval Martinec.

Ten nebyl spokojený především s aktivitou svých hráčů, od kterých očekával před vlastními fanoušky víc. „Hrajeme doma a musíme si vynutit víc početních výhod, být silnější v soubojích. Prostě aby soupeř musel víc faulovat,“ popsal nový brněnský lodivod.

Místo rozhodující trefy tak 5764 fanoušků ve třetí třetině sledovalo hru plnou nepřesností s minimem šancí. Kladno v samém závěru poslední dvacetiminutovky nevyužilo přesilovou hru a v prodloužení pykalo, cenný bod navíc přisoudila domácím dobře hrající první formace, když se podruhé přesně trefil Holík. „Jen tím potvrdil svůj velmi dobrý výkon,“ doplnil Martinec.

Jeho trefa má pro Kometu velkou váhu i z psychologického hlediska, když se po čtyřech prohrách opět mohla radovat z vítězného pocitu. Naopak Kladno se na poslední příčce hokejové extraligy potápí stále hlouběji, na třinácté České Budějovice ztrácí čtyři body. „Byly tam z naší strany dlouhé sekvence, kdy jsme byli usazeni v útočném pásmu, ale nedali jsme góly. K Brnu se pak v prodloužení přiklonilo štěstí,“ hlesl zklamaně kladenský trenér Otakar Vejvoda.

Poslední předvánoční utkání čeká Kometu už ve čtvrtek, kdy se od šesti hodin večer představí na ledě Liberce, který má v tabulce jen o bod méně.

Kometa Brno - Kladno 3:2 po prodloužení
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 1:0.
Branky a nahrávky: 9. Horký (Flek, Holík), 38. Holík (Zbořil), 63. Holík (Horký) – 8. Kubík (Plekanec, Cibulskis), 42. Filip (Sotnieks, Jágr).
Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Synek, Axman. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5764. Střely na branku: 33:30.
Kometa Brno: Furch – Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Ščotka, Gulaši, Holland, Ďaloga – Flek, Holík, Horký – Zaťovič, Zbořil, Dufek – Kollár, Strömberg, Koblížek – Vincour, Süss, Kratochvíl.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Slováček, Sotnieks, Babka, Cibulskis – Kubík, Plekanec, Brodecki – Pytlík, Indrák, O. Bláha II – Jágr, Filip, M. Procházka – Melka, Zikmund, Michnáč – Beran.