Měl jste už dřív nabídky ze zahraničí?

Jednali jsme s agentem, ale první zajímavá a konkrétní nabídka přišla až z Oulu. Zjevila se bleskově a záleželo na tom, jak rychle se rozhodnu. Liboru Zábranskému jsem říkal, že si chci vyzkoušet první angažmá v zahraničí. Měli jsme postavenou smlouvu, že když přijde zajímavá nabídka, uvolní mě. Jsem rád, že to splnil.

Bojoval jste s rozhodnutím kvůli vidině úspěchu s Kometou?

Šlo o hodně těžký odchod. Užíval jsem si hokej, co jsme hráli. Celá parta dobře fungovala. Noví kluci i ti, které znám spoustu let, mi budou chybět. Kvůli tomu se mi z kabiny moc nechtělo, ale to je hokejový život.

Sháněl jste rady o Oulu?

Nějak extra jsem situaci nezkoumal, abych si třeba řekl, kvůli zimě tam nejdu. (směje se) Vše bylo rychlé a přemýšlel jsem hlavně, co si zabalím s sebou. Na tmu a zimu se zrovna netěším, ale zvládneme to s manželkou stejně jako ostatní.

Na soupisce Kärpätu jsou útočníci Jiří Tlustý a Radek Koblížek. Jste rád, že se při prvním zahraničním angažmá potkáte s dvěma Čechy?

Vždy je příjemnější, když se dá s někým bavit v rodném jazyce. Na druhou stranu Jirka Tlustý je v Oulu o týden déle než já a asi tam ještě taky není zaběhlý. Problém s adaptací ale nebude, hokej je všude stejný. Přes agenta jsem se dozvěděl, že bych mohl s Jirkou hrát. Může to být fajn.

Oulu je sedminásobný mistr, nyní mu patří dvanácté místo. Překvapuje vás to?

Pro Kärpät to je určitě šok, ale podepsal teď i další hráče. Doufám, že pomůžu k postupu do play-off.