Dvakrát při demolici Němanu Grodno 6:2 a proti Eisbärenu Berlín dokonce třikrát, což se výrazně podepsalo pod skalpem německého soka 4:3. „Dali jsme pět branek, což je pozitivní, ale na druhou stranu spousta akcí neskončila gólově. Roli hraje i štěstí, když si hráči nahrají do prázdné, ale minou o pět centimetrů,“ líčí asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Úderné komando

Elitní přesilovkové komando Komety se opírá především o spolupráci první útočné trojice Peter Mueller – Petr Holík – Martin Zaťovič. „Naše lajna si dokáže útočnou aktivitou vynutit fauly. Následně jsme při početní výhodě nebezpeční a daří se nám střílet góly. Na druhou stranu obránci předvádí perfektní práci v defenzívě, takže speciální formace fungují dopředu i dozadu,“ popisuje Mueller.

Letní posila do kádru Komety zapadla skvěle a na ledě tráví čas při klíčových momentech zápasů. „Jestli má frajer takovouto střelu, je pošetilé toho nevyužít. Proti Berlínu sice chvíli šteloval mušku, ale nakonec se parádně prosadil. Každý hráč přispívá týmu tím nejlepším, co umí. Mueller vyčnívá svoji dělovou ránou. Není nejen výborný střelec, ale umí i skvěle nahrát a dobře pracuje pro mužstvo,“ míní Pokorný.

Mueller v brněnském dresu potvrzuje pověst kanonýra, když si v přípravě připsal pět branek a další přidal i v Lize mistrů. „Střelu má parádní, perfektně nahrává a je to skvělý kluk. Vyniká rovněž viděním na ledě. Navíc není sobec a dokáže najít spoluhráče v lepší pozici,“ říká Holík.

Ten si s Muellerem rozumí náramně. Vzájemná kooperace dokonale zafungovala proti Berlínu, když gólově zakončil Američanovu akci. „Máme nacvičené určité postupy. Když se mi otevře prostor, vyjíždím na střed a pokouším se střílet. Proti Němcům mi to vyšlo skvěle. Vždy se naskytne nějaká možnost a variant je víc. Na ledě často improvizujeme. Soupeřova obrana se může rozhodit a na nás je, abychom toho náležitě využili,“ vysvětluje Holík.

Kometě kromě přesilovek funguje i hra v početní nevýhodě. „Musím pochválit speciální formace na oslabení, které perfektně brání. Zejména proti Berlínu, když jsme se nechávali zbytečně vylučovat,“ zmiňuje Pokorný.

Brněnský celek už dolaďuje poslední detaily a začíná se chystat na první ligový zápas. V sobotu se představí od půl čtvrté odpoledne na ledě Chomutova. „Šance si vytváříme a góly dáváme. Součinnost je každým dnem lepší, ale pořád musíme tvrdě pracovat. Konkurence nespí. Už se všichni těšíme, až vypukne extraliga,“ uzavírá Holík.

Top 5 hráčů Brna v bodování LM

1. Luboš Horký 7 bodů (3+4)
2. Jan Hruška 5 (3+2)
3. Lukáš Kašpar 4 (0+4)
4. Martin Dočekal 3 (2+1)
5. Peter Mueller 3 (1+2)