Do utkání patrně zasáhne i brněnský forvard Jan Hruška, který si v úvodním souboji s Libercem vykloubil rameno. „Byl s námi na ledě, protože je člen týmu. Chtěl to jít zkusit. Konečnou sestavu ale určíme až ráno před zápasem,“ glosoval asistent trenéra Komety Kamil Pokorný středeční účast třiatřicetiletého centra na tréninku.

Druhá útočná lajna by byla opět ve složení Jakub Orsava, Martin Erat a právě Hruška. Tedy trio, které se podepsalo tučným písmem na rychlém vyprovození Hradce Králové z play-off. Dohromady totiž posbíralo proti Mountfieldu ve čtyřech zápasech čtrnáct bodů.

Úřadující mistr může mít k dispozici ideální čtyři útočné formace. První trio smrťáků je jasné. Martin Zaťovič, Petr Holík a Peter Mueller si mezi sebou vykouzlili souhru, jež má blíž k černé magii nežli k lidskému chápání. Pak jde na řadu Hruškova lajna. Po nich tvrďáci s kapitánem Leošem Čermákem a následně letka mladíků.

Ta se sestrojila ve čtvrtém zápase série s Libercem. Pro vznik tria Alexandre Mallet, Silvester Kusko a Petr Kratochvíl byl cíl nasnadě. „Hlavně zrychlit hru. Chtěli jsme lajnu, která nadělá bekům soupeře problémy aktivní hrou a pohybem, což kluci na ledě plnili dobře,“ sdělil Pokorný.

Letka mladíků s Malletem po ledě doslova létala a svým pohybem týrala obránce Liberce, kteří pod tlakem ztráceli puky. „Vedli si perfektně. Nebyl to pro ně snadný úkol. Hlavně Kraťas (Petr Kratochvíl – pozn. red.) toho v poslední době moc nenahrál. Naskočit do ostrého utkání po delším čase není sranda,“ líčil zadák Komety Zbyněk Michálek.

Majitel a hlavní trenér Brna Libor Zábranský se v důležitém čtvrtém duelu nebál sáhnout do sestavy. Namísto Bedřicha Köhlera nasadil do hry právě Kratochvíla. „Věří, nám. A když nás se Silvem (Silvester Kusko – pozn. red.) poslal na ledovou plochu při hře čtyři na čtyři a do konce zápasu chybělo dvacet vteřin, tak to jsem koukal,“ řekl jedenadvacetiletý Kratochvíl.

Zodpovědnosti se nezalekl a výkonem důvěru náležitě splatil. „Prostě jsem to šel na led odehrát jako každé další střídání,“ pravil Kratochvíl, který v aktuálním ročníku za áčko Komety odehrál pouze čtyři zápasy v základní části. Další dva přidal v play-off a třetí nejspíš zapíše ve čtvrtek.

Parta, která obhajuje Masarykův pohár, opět vyrazila na sever Čech, aby si domů na jih Moravy dovezla mečbol. A ten podle ideálně napsaného scénáře přetavila v sobotu v postup do finále.