Jenže na druhou stranu v předsezonním období se bojuje o místa v sestavě a z pohledu trenéra je potřeba vyladit optimální formu. V Kometě to letos v létě platilo dvojnásob, protože se kormidla chopil Petr Fiala.

Příprava Komety:

Odehrané zápasy:
1. Kometa – Trenčín 4:1
2. Kometa – Č. Budějovice 6:4
3. Třinec – Kometa 5:2
4. Kometa – Olomouc 2:0
5. Kometa – Třinec 3:6
6. Zlín – Kometa 1:2
7. Kometa – Slovan 4:1
8. Olomouc – Kometa 6:5 pp
9. Kometa – Zlín 2:3

Výhry: 5
Prohry: 4
Vstřelené góly: 30
Obdržené góly: 27

Muž, jenž se ujal vlády na lavičce brněnského celku po Liboru Zábranském. Majiteli Komety, který po třech veleúspěšných sezonách orámovaných dvěma tituly sestoupil z pozice trenéra. „Skončilo přípravné období a teď začíná to, na co jsme se chystali. Věřím, že to výsledkově bude vypadat jinak než poslední dva duely,“ sdělil Fiala.

Rezultát po přípravě čítá pět vítězných zápasů a čtyři prohry, z toho dvě v posledních dvou utkáních. Na ledě Olomouce po divočině 5:6 v prodloužení a naposledy v generálce na domácím ledě se Zlínem 2:3. „Nechtěli jsme prohrát, zvlášť poté, co jsme srovnali skóre ke konci duelu,“ glosoval Fiala souboj s Berany, ve kterém Kometa smazala ztrátu dvou gólů, ale nakonec padla. „Nechali jsme si dát třetí branku z takové naivity, jelikož jsme se moc vrhli dopředu,“ doplnil.

Když měl vybrat negativa přípravy, neváhal. „Určitě je třeba zapracovat na přehrávání situací, kdy jsme v šanci, můžeme vystřelit, ale puk si dáváme ještě do prázdné. Je to hezké, ale neúčinné. Hráči to musí brát víc na sebe. Zápasy rozhodují góly, ne krása,“ čílil se Fiala.

Častější kadence střel, důraz, tlak do branky a porvat se o odražené kotouče. To je recept na gólovou produkci. „Ale taky záleží, v jaké situaci se zrovna ocitnete,“ namítl elitní centr Komety Petr Holík. „Někdy si na střelu nevěříte a raději přihrajete. Jenže v přípravě máte v hlavě, že o nic nejde, tak si něco zkusíte. Věřím, že v prvním ligovém utkání už nikdo nic zbytečně přehrávat nebude,“ dodal.

I přesto se Kometa pyšní v přípravě třiceti nastřílenými góly. Nepilnějším střelcem se stal se šesti zásahy Jakub Orsava, který k trefám přibalil i dvě asistence a s osmi body se stal nejproduktivnějším hráčem týmu. Hned v závěsu byl sedmibodový Jan Hruška.

Zároveň ale Brňanům příliš nefungovala obrana, která obdržela 27 branek. „Defenzivu je třeba zpevnit,“ nabádal zadák Komety Jan Štencel před prvním ligovým duelem.

Top 10 bodování Komety:

1. Jakub Orsava 9 zápasů – 8 bodů (6 gólů+2 asistence)

2. Jan Hruška 7 – 7 (2+5)

3. Peter Mueller 6 – 6 (2+4)

4. Tomáš Bartejs 8 – 6 (1+5)

5. Luboš Horký 7 – 5 (4+1)

6. Lukáš Kucsera 8 – 5 (3+2)

7. Tomáš Plekanec 6 – 5 (2+3)

8. Martin Zaťovič 6 – 5 (1+4)

9. Petr Holík 7 – 4 (3+1)

10. Jakub Lev 8 – 4 (2+2)