I díky tomu Brňané v sérii vedou 2:0 na zápasy. „Na rozdíl od prvního utkání do nás Vítkovice šly a snažily se nás vyprovokovat. Naštěstí jsme to ustáli a využili to v náš prospěch,“ uvedl obránce Komety Tomáš Bartejs.

Situace se na ledě začala vyostřovat hlavně v druhém utkání v prostřední dvacetiminutovce, když šla Kometa po dvou slepených brankách do vedení. „Emoce k play-off patří a Vítkovicím se nedaří zakončení, takže zkouší Kometě rozbít pohodu. Brno zatím hraje, co potřebuje, trpělivě čeká a v pravý čas udeří. Nejde o nic neobvyklého a nevyskytuje se nic za hranou,“ přemítal bývalý brněnský útočník Radek Haman.

Tvrdá hraVítkovice v základní části aktuálního extraligového ročníku obsadily s 678 hity druhou příčku v této statistice. Průměrně rozdaly 13,04 hitů na zápas. Ve čtvrtfinále však viditelně přitvrdily, jen za první dvě utkání nasbíraly 54 hitů.

Přidala i Kometa, která jich zaznamenala 39, zatímco v základní části jich měla průměrně 9,44 na zápas a skončila jedenáctá.


Ostravský celek se snaží hlavně rozhodit spolehlivě chytajícího brněnského brankáře Marka Čiliaka. „Gólman je samozřejmě chráněný brankovištěm, takže do něj úplně jít nemůžeme. Přesto jsme chtěli narušit jeho klid z prvního duelu, ve kterém měl nějaké dobré zákroky. Tím nemyslím ho dohrávat, ale musíme mu jít na masku a nějak mu to znepříjemnit,“ prozradil na klubovém webu vítkovický forvard Ondřej Roman.

Emoce plály i bezprostředně po zápase, po závěrečné siréně se totiž strhla hromadná strkanice. Při odchodu hráčů do kabin navíc exbrněnský obránce Petr Trška počastoval peprným výrazem bývalého spoluhráče Martina Erata, který si s ostatními hlasitě užíval druhé vítězství v sérii. „Po konci zápasu vítkovický hráč napadl jednoho z našich, to do hokeje nepatří,“ pokrčil rameny brněnský kapitán Leoš Čermák.

Rušno nebylo ve středu pouze na ledě, ale také v hledišti. Po vzájemných provokacích totiž brněnští fanoušci vyrazili ke kotli domácích a rozhodčí zápas na chvíli přerušili. „Špatné načasování, protože jsme vedli. Navíc Kometa zahrála druhé nebo třetí zakázané uvolnění. Nevím, co se na tribunách dělo, a kdo to vyprovokoval,“ dodal Roman.