Ve čtrnácté minutě ukončil brněnský forvard předlouhé čekání Komety na úvodní přesilovkovou trefu sezony a na konci první části dostal svůj tým do trháku. „Hlavně začátek zápasu byl opravdu těžký, ale naštěstí nás znovu podržel Karel (Vejmelka – pozn. red.). Následně jsme pak odskočili o dva góly a utkání už jsme měli v režii,“ poznamenal Zaťovič.

Při svém hodnocení brněnský forvard ihned hlavní zásluhu na výhře přiznal gólmanovi Vejmelkovi. Mág začátku extraligové sezony vyčaroval v Ostravě jedenačtyřicet zákroků a vychytal druhou nulu v řadě. S procentuální úspěšností 96,4% vévodí statistice brankářů. „Všichni vidíme, že chytá výborně. Hlavně, ať forma vydrží co nejdéle. Trochu se na tréninku štengrujeme a když mi něco chytí, dává mi to pořádně sežrat. Samozřejmě nemám problém s tím mu dát na tréninku gól,“ smál se Zaťovič.

Hokejová Kometa Brno proti Spartě.
Vejmelka vynuloval produktivní střelce Sparty. Kometa bere první výhru za 3 body

Do osudu utkání Vejmelka významně promluvil už v páté minutě, když eliminoval trestné střílení Šimona Stránského. „Popravdě jsem vůbec nevěděl, co chtěl udělat. Měl jsem i trochu štěstí. Každopádně šlo o důležitý moment. Minimálně začátek by byl jiný, pokud by Vítkovice skórovaly. Psychicky nám to pomohlo,“ uvědomoval si Vejmelka.

Třiadvacetiletý čahoun stále graduje svou vynikající formu z přípravy a dosud do brány nepustil hrdinu minulosti Marka Čiliaka. „Cítím se dobře. Celkově tým teď hraje, jak si přejeme. Náš výkon je každý zápas lepší a lepší,“ pronesl třebíčský rodák.

V tabulce ovšem Kometa nadále zůstává za pozicemi, na které si myslí. Aktuálně je osmá. Směrem vzhůru se hodlá vydat už v úterý, kdy od půl šesté večer hraje na ledě Karlových Varů.

Vítkovice - Kometa Brno 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Zaťovič (P. Holík, Mueller), 20. Zaťovič (Štencel), 42. Orsava (P. Holík, Zaťovič). Rozhodčí: Kika, Stano – Gebauer, Rampír.
Kometa Brno: Vejmelka – Baranka, Němec (A), Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Hruška, Plekanec (A), Plášek ml. – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, Süss, P. Kratochvíl.