"Je to trošku komplikace, chtěli jsme z domácího prostředí lepší výsledek. Prohráváme 0:2, ale série nekončí. Viděli jsme sami v předkole, co ty týmy dokázaly. V Brně do toho půjdeme a budeme chtít vyhrát," řekl po utkání Řepík, který v sedmé minutě dostal Spartu do vedení.

Čtěte také: Fronta před DRFG Arenou. Fanoušci Komety se těší na domácí bitvy se Spartou

Jenže Kometa po pondělním obratu z 0:2 na 3:2 dokázala dnes dvakrát smazat ztrátu a rozhodnout v prodloužení. Sparťané gól na 2:2 inkasovali v 45. minutě dokonce při vlastní přesilovce. Po strážce Řepíka s Jaroslavem Hlinkou ujel Alexandre Mallet a skóroval.

"Musím se podívat na videu, ale mohl jsem zůstat možná víc na mantinelu. Sjel jsem do středu. Hlína (Hlinka) mě asi neviděl, srazili jsme se, ujeli nám z toho a dali nám gól. Asi to byla moje chyba. Tohle Kometu dostalo lehce na koně," litoval Řepík.

Sparta doplatila i na neproměňování šancí. "Musíme hlavně dávat více gólů. Zase jsme dali dva góly, včera to samé, šance přitom jsou. Musíme je proměňovat," podotkl osmadvacetiletý kanonýr. Sparta překonala gólmana Marka Čiliaka dvakrát z 32 střel.

V závěru druhé třetiny neproměnila ani 75 vteřin dlouhou početní výhodu pěti proti třem. "Je trošku trestuhodné, že jsme z toho nedali gól. Musíme to sehrát o trošku líp," podotkl Řepík. "Na tréninku na tom budeme pracovat, zkusíme to zlepšit. Většinou by přesilovky mohly týmu pomoct. My jsme jim naopak gól darovali. To by se nemělo stávat."

Řepík, který loni slavil titul s Libercem, stále věří v postup. V pátek bude podle něj Sparta připravená bojovat o zvrat. "Máme dva dny, trošku vypustíme a vyčistíme si hlavy. Něco na ně zkusíme vymyslet a půjdeme za vítězstvím hned první zápas v Brně. Viděli jsme, co dokázaly týmy v předkole. Cesta tam je. Zatím je to teprve 2:0, hraje se na čtyři vítězné. My určitě se budeme snažit, abychom tam vyhráli," dodal Řepík.

Zaťovič: Jsme jiný tým, Kometa řezníků. Místo osmi gólů hrajeme klidně na jeden