Předchozí
1 z 4
Další

Petr Holík se vrací do reprezentace po půl roce, zasáhl do přípravy před jarním světovým šampionátem.Petr Holík se vrací do reprezentace po půl roce, zasáhl do přípravy před jarním světovým šampionátem.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

PETR HOLÍK. Do nominace na Karjala Cup se dostal až dodatečně poté, co omluvenku zaslal Adam Musil. „Na sraz jsem vyrazil narychlo. Zazvonil mi telefon a za tři hodiny jsem sedal do auta,“ líčil třicetiletý útočník svou bleskovou reakci na dodatečnou nominaci.

Ačkoliv v původní nominaci chyběl, neznamená to, že by si účast v reprezentaci nezasloužil. Naopak, po matném startu v aktuální sezoně potvrzuje pověst jednoho z nejproduktivnějších hráčů české extraligy. V sedmnácti duelech nasbíral dvacet bodů.

V národním týmu tak ne náhodou zaujímá důležité místo centra druhého útoku po boku kapitána Romana Červenky.

Luboš Horký vstřelil v dosavadním průběhu extraligy deset branek, jednu i do sítě Sparty.Luboš Horký vstřelil v dosavadním průběhu extraligy deset branek, jednu i do sítě Sparty.Zdroj: ČTK

LUBOŠ HORKÝ. Do nového ročníku vtrhl jak velká voda a vedl také tabulku kanonýrů, když ve čtrnácti duelech nasázel deset gólů. Talentovaný útočník, jenž v pondělí oslaví pětadvacáté narozeniny, vydělal i na odchodu Petera Muellera, místo něhož se dostal do první formace a na přesilovku. „Ne že bych byl rád, že Peter odešel, je to skvělý hráč, který rozhodoval zápasy. Ale získali jsme díky tomu víc času na ledě,“ pověděl znojemský rodák.

Jeho rozlet přibrzdil třízápasový disciplinární trest za zákrok na Martina Rohana z Karlových Varů. Kvůli tomu od 23. října až do včerejšího duelu se Švédskem nehrál. V reprezentaci má výborné podmínky k tomu ukázat, jak nebezpečným kanonýrem je. Nastupuje totiž po boku Holíka a Červenky.

Tomáš Kundrátek patří mezi nejzkušenější obránce jak v Kometě, tak v reprezentaci.Tomáš Kundrátek patří mezi nejzkušenější obránce jak v Kometě, tak v reprezentaci.Zdroj: Deník/Ivan Němeček

TOMÁŠ KUNDRÁTEK. Reprezentační mazák, který nechyběl na jarním bronzovém šampionátu, ani na únorové olympiádě, patří k nejzkušenějším zadákům výběru trenéra Kariho Jalonena.

Sezona pro přerovského rodáka začala smolně, když se zranil hned v úvodním kole proti Karlovým Varům. Po měsíci se ale vrátil zpět a prokazoval své schopnosti.

Zdroj: ČTK

JAN ŠČOTKA. Bronzovému medailistovi podobně jako celému brněnskému týmu nevyšlo úvodních pět extraligových kol. „Jsem jeden z těch, co si nejvíc musí sáhnout do svědomí,“ hlesl po prohraném zápase s Třincem na konci září, kdy měl hrozivou bilanci sedmi záporných bodů.

Poté se však podobně jako celý tým výrazně zlepšil, ve statistice plus minus má už jen dva mínusové body a je nejvytěžovanějším hráčem Komety. Na Karjala Cupu bude patřit mezi zkušenější zadáky.