Se Svozilem se do prvního týmu dostalo dalších sedm členů reprezentace do dvaceti let. „Pro nás mladé kluky je to paráda. Hlavně pro mě a Davida Jiříčka (šestnáctiletý hokejista z Plzně – pozn. red.). Nemáme ani osmnáct let, a už jsme dostali příležitost si zatrénovat nebo dokonce zahrát s takovými jmény, co v týmu jsou,“ líčil Svozil.

První turnaj letošní sezony Euro Hockey Tour začíná příští čtvrtek, kdy se čeští hokejisté utkají se Švédskem. „My mladí tam jedeme hlavně s tím, abychom byli na ledě. Chceme si to samozřejmě užít a podat dobrý výkon, když zasáhneme do zápasu,“ řekl Svozil, jenž ještě před pondělním odletem do Finska absolvuje testování na koronavirus.

Stanislav Svozil
Bilance v reprezentaci:
do šestnácti let: 16 zápasů/ 5 gólů/9 asistencí
do sedmnácti let: 8/0/5
do osmnácti let: 11/1/0
do dvaceti let: 3/1/1

Přerovský rodák by se měl s dvacítkou zúčastnit na konci prosince světového šampionátu v Kanadě. „Dvacítka nemá před mistrovstvím světa žádný turnaj ani zápas. Teď je důležité, ať jsme co nejvíc na ledě a pomalu si na sebe zvykáme. Turnaj je už skoro za rohem a chceme se na něj dobře připravit,“ uvedl Svozil.

Ten si na konci července připsal v reprezentaci do dvaceti let první tři starty proti Slovensku a zaznamenal dva body za gól a asistenci. Po srazu měl pozitivní test na koronavirus a strávil několik týdnů v karanténě.

Od té doby odehrál jen dvě extraligová utkání proti Plzni a Českým Budějovicím 9. a 11. října. „Z tempa vypadnout úplně nejde. Věřím, že všechno půjde tak, jak má. Ve Finsku máme před zápasy tréninky na ledě, kde všechno doladíme a bude to v pohodě,“ podotkl Svozil.

Nyní brněnští hokejisté kvůli vládním opatřením a zákazu sportování ve vnitřních prostorech trénují individuálně. „Jsem doma na vesnici a chodím do posilovny, hraju fotbal, tenis, nebo ping-pong. Snažím se dělat různé aktivity, ať jsem aspoň v nějakém tempu,“ dodal Svozil.