Kometa opanovala sérii 4:0 na zápasy a po roce opět postoupila do semifinále v nejkratším možném čase. „Poslední dva zápasy jsme tahali o gól, o to je postup sladší,“ radoval se čtyřiatřicetiletý kanonýr.

Šlo o váš nejpodařenější zápas za Kometu v play-off?

Gólově nejspíš ano. Hattrick je super, ale hrajeme play-off, takže mě góly nezajímají. Postoupili jsme po sérii 4:0 na zápasy, jsme šťastní a jdeme se připravovat dál.

Čím to, že byla série tak jednoznačná?

Šlo o těžkou sérii, ale šli jsme si za svým a to se ukázalo. Všichni viděli, co hrajeme. Mohli se na nás připravit. V Hradci ale říkali, že jsme staří. Tak jsme staří a vyhráli jsme sérii 4:0 na zápasy.

Zrajete tedy jako víno?

Jedině víno z osmašedesátého. (smích) Kéž by to tak bylo. Jdeme do každé série s pokorou. Teď postup trošku oslavíme a půjdeme se připravovat dál. Není důvod k velkému juchání, zvládli jsme zatím jen první kolo.

Pohotově jste v každém utkání reagovali na změnu soupeřovy taktiky. Jak to zvládáte?

Máme vytyčený cíl, za kterým si jdeme. Jsme jeden tým. Nejde o jednotlivce, který něco změní. Každý dělá co má a kdo by se tím neřídil, tak strašně dostane. Nikdo si nedovolí nic podcenit. Táhneme za jeden provaz.

Kdo v klíčových momentech zápasu rozdává pokyny?

Trenéři řeknou, co máme hrát a my si k tomu řekneme svoje. Jak budeme napadat nebo jestli se zatáhneme. Na ledě jde vidět, že jsou hráči zkušení a ví, jestli je potřeba napadat nebo hru zavřít. Každý chápe, o co jde a Marek (Čiliak – pozn. red.) vzadu výborně zavírá bránu.

Hattrick jste završil až ve třetí třetině, už předtím jste měl ale několik dobrých příležitostí…

Dvakrát jsem se dostal do šance, ale puk jsem netrefil. Nešlo o hattrick, na ten jsem vůbec nemyslel. Prostě jsem chtěl vyhrát a skončilo to třemi góly. Klukům v kabině jsem před zápasem říkal, že to vezmu na sebe. (úsměv)

Dostal jste čepice, které po hattricku přiletěly na led?

V kabině mám na svém místě vysypaný plný pytel, takže je podepíšu a vrátím zpátky majitelům.

Do utkání nenastoupil vinou trestu od disciplinární komise Martin Erat. Mluvili jste o tom?

Jsem rád, že nám nezavřeli víc hráčů. Před každým zápasem něco hrozilo. Je to play-off, soupeř v zákulisí bojuje. Naštěstí nám to Libor uhrál, protože on to přece v zákulisí umí. Zajistil, že zavřeli jen Martina a vyhráli jsme. (říká s nadsázkou)

Jsou emoce po postupu stejně silné jako v předchozích dvou letech?

Letos nám nikdo nevěřil, pořád se objevovaly pochybnosti. Postupem jsme je teď smetli ze stolu a jdeme dál. Doufám, že to dotáhneme daleko.

Budete sledovat vývoj ostatních čtvrtfinálových sérií?

Já ne, kluci asi ano. Koukat na hokej ve volném čase mě moc nebere. Budu se soustředit na sebe, chci se především kvalitně připravit.