Od začátku sezony zůstala zachována dvojice Vejmelka a Marek Čiliak. Většinu duelů odchytal slovenský brankář, ale pokud za něj Vejmelka zaskočil, většinou podal spolehlivý výkon. Vše se však změnilo s příchodem Marka Langhamera ze zámoří. „Konkurence je může vybičovat k lepším výkonům. Kluci se snaží, koukají jeden po druhém a mají motivaci být lepší než ostatní,“ povídá trenér brankářů Komety Jaroslav Odehnal.

Přetlak v brankovišti řešil brněnský celek krátkodobým hostováním Vejmelky v extraligové Jihlavě, kde odchytal jedenadvacetiletý brankář čtyři zápasy. Minulý týden se však vrátil, ve středu pomohl Třebíči v první lize a ve čtvrtek se znovu hlásil v Brně. „Připadám si už trochu jako horký brambor (smích), ale pro gólmana je důležité hlavně chytat. První liga je také kvalitní,“ tvrdí třebíčský odchovanec Vejmelka.

Týmy v současné době dodržují trend mít kvalitní a vyrovnané brankářské duo. Kometa má potenciální jedničky rovnou tři. „Situace nastala, musíme se s ní vypořádat. Doufám, že kluci budou v zápřahu a ve formě, protože se blíží finální část sezony,“ říká Odehnal.

Ten si práci se všemi třemi pochvaluje. „Pro trenéra je to něco fantastického. Každý kluk je jiný, pracuje se mi s nimi výborně a navíc si rozšiřuju obzory. I pro mě jde o velkou školu,“ usmívá se dvaapadesátiletý bývalý gólman.

Brankářskému triu navíc na záda dýchá z Třebíče Pavel Jekel i talentovaný Lukáš Dostál, který chytá i za juniorku Komety. „Takový extrémní přetlak jsem asi nezažil, tolik jsem toho ještě neodchytal. Na druhou stranu je to i dobře, máme mezi sebou konkurenci a zdravou rivalitu, což může pomoct celému mančaftu,“ líčí Vejmelka.

Na současnou situaci si ale nestěžuje. „Doufám, že mi konkurence jen pomůže, a když dostanu příležitost, budu se chtít ukázat v nejlepším světle,“ dodává.

A jak budou brankáři Komety vytěžováni? „Plán máme stanovený, pokud budou všichni zdraví, chceme jej dodržovat. Jde o věc domluvy a trenéra gólmanů, jak se budou hráči posouvat,“ prozrazuje asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Brankáři Komety v sezoně 2017/2018
Marek Čiliak – zasáhl do 29 zápasů, odchytal 1751 minut, obdržel 60 gólů s průměrem 2.06 branek na zápas, pochytal 720 pokusů soupeřů, jeho úspěšnost zákroků je 92.31 %, vyhrál 17 utkání, prohrál 12 duelů
       
Karel Vejmelka – zasáhl do 10 zápasů, odchytal 604 minut, obdržel 21 gólů s průměrem 2.09 branek na zápas, pochytal 254 pokusů soupeřů, jeho úspěšnost zákroků je 92.36 %, vyhrál 3 utkání, prohrál 7 duelů (čtyři z nich však odchytal za jihlavskou Duklu)
 
Marek Langhamer – zasáhl do 5 zápasů, odchytal 304 minut, obdržel 9 gólů s průměrem 1.78 branek na zápas, pochytal 134 pokusů soupeřů, jeho úspěšnost zákroků je 93.71 %, vyhrál 4 utkání, prohrál 1 duel