Na 36. extraligové kolo v Třinci, které startuje v pátek v pět hodin odpoledne, vytvoří Vejmelka brankářskou dvojici s Markem Čiliakem. „Jsem moc rád, že jsem zpět v Brně. Je to pro mě zase změna, v Třebíči jsem však moc dlouho nepobyl," hlásí Vejmelka.

Za Horáckou Slavii odchytal dvacetiletý brankář tři duely, v každém dovedl tým k vítězství a v posledním proti Frýdku-Místku se dokonce blýskl vychytanou nulou. „Je to rozhodně lepší, než sedět na střídačce. V první lize jsem navíc získal jistotu, protože na mě šlo třicet až čtyřicet střel za zápas, což jsem potřeboval. Za Kometu jsem měl většinou kolem dvaceti zákroků. Nějaké situace volaly po gólu, takže bylo na mě, abych si s nimi poradil. V posledních utkáních se mi to moc nedařilo," líčí Vejmelka.

Brankáři Komety
Marek Čiliak:
- Odchytaných minut: 715
- Průměr gólů na zápas: 2,6
- Úspěšnost zásahů: 89,01%

Karel Vejmelka:
- Odchytaných minut: 1293
- Průměr gólů na zápas: 2,32
- Úspěšnost zásahů: 91,21%

Pavel Jekel:
- Odchytaných minut: 181
- Průměr gólů na zápas: 1,99
- Úspěšnost zásahů: 92,68%

Poprvé extraligu okusil třebíčský brankář Pavel Jekel, který zasáhl do čtyř duelů, proti Spartě však po čtvrté obdržené brance přenechal místo Marku Čiliakovi. „Pavel v těžkých chvílích mužstvo podržel a myslím, že v Brně odvedl výbornou práci. Teď je připravený v Třebíči odvádět dobré výkony a čekat na šanci tady," říká asistent brněnského kouče Petr Haken.

S blížícím se play-off však Kometa, i vlivem dvou zranění Čiliaka, stále nemá jasně určenou brankářskou jedničku. „Marek už se dal do pořádku a bude připravený. Pavel zaskočil, protože byl Marek zraněný. Karlovi se jedno utkání nepovedlo, ale v Třebíči ukázal, že je výborný gólman a trochu si psychicky odpočinul od tlaku. Věřím, že máme dva výborné brankáře a v záloze Pavla," přemítá Haken.

Jednoho z dvojice Čiliak – Vejmelka čeká první Třinec, se kterým Kometa sehrála v letošní sezoně dvě vyrovnaná utkání. „Bude to kvalitní souboj pro diváky. Musíme potvrdit, že patříme do špičky ligy a trochu se na Třinec dotáhnout bodově. Má propracovanou taktiku, výbornou obranu a umí zahrozit i dopředu," říká Vejmelka.

Kometa potřebuje zlepšit především přesilové hry, ve kterých už pět duelů gólově mlčí. „Hodně se jim věnujeme a snad se výsledek brzy dostaví," doufá asistent kouče Komety.

V přesilovkách navíc bude Brnu chybět obránce Jan Štencel. „Určitě nenastoupí, má nějakou virózu," dodává Haken.

PATRIK EL-TALABÁNI