Bojoval, dvakrát skvělými přihrávkami vybídl své spoluhráče z útoku ke skórování, ale i jim se vedlo v zakončení podobně. „Trošku jsme si zavařili. Dostat gól, tak to se mnou klepne,“ usmíval se po zápase.

Jak se cítíte?
Pocity super. Byly to nervy, z člověka to úplně spadne. Trošku jsme si zavařili, že jsme nedávali šance. Dostat gól, tak to se mnou snad klepne.

Převažuje radost nebo únava?
Je to smíchaný. Teď spíš radost, zítra přijde únava. (úsměv)

Po vítězném zápase se ale regeneruje lépe, nebo ne?
Určitě. Moc času ale není. Oslavovat nemůžeme. Už ve čtvrtek jedeme do Ústí, v pátek hrajeme. Kdybychom prohráli, tak by se zapíjela hořkost, takhle musíme odpočívat.

Takže žádný pivko nebude?
To asi jo. Nesmíme toho hokejového boha urazit, že jo? (smích)

Váš útok měl několik velkých šancí, vy osobně minimálně dvě. Jak to že vám to tam nepadá?
Je pravda, že jsme tam toho měli spoustu. Drží se mě to od začátku play off. Aspoň že už je to z mojí strany lepší herně. Není čas nad tím přemýšlet.

Dost toho pochytal brankář Hanuljak…
Čapal dobře, ale spíš bych řekl, že my jsme nemehla. Prakticky jsme ho trefovali. Je to půl na půl.

Jaké to je, když se nepodaří proměnit dvě tutovky, a pak na led musí člověk koukat z trestné lavice?
V tu chvíli je to dost krušný. Nemohl jsem ani sedět, protože mě pálil zadek, jak jsem se bál, abychom nedostali gól. Tam člověk přemýšlí, že to mohl rozhodnout a teď se kvůli němu může mančaft dostat do srabu. Nikomu bych to nepřál.

Chomutov tentokrát moc nebezpečný nebyl. Báli jste se vůbec o výsledek?
Vedli jsme a hráli docela dobře. Oni nás zatlačili víc ve třetí třetině. Tak jsme začali trochu zdržovat, abychom ušetřili víc sil. Třikrát nás porazili, takže respekt tam byl. Tentokrát jsem ale byli lepší od začátku zápasu a zaslouženě jsme vyhráli. Mohlo to být ale klidnější. (úsměv)

Předtím si někteří vaši spoluhráči stěžovali, že atmosféra v Rondu je svazovala. Teď to tak nevypadalo…
To jo. V Chomutově jsme utekli hrobníkovi z lopaty, takže jsme si řekli, že poslední zápas si užijeme a na ledě bylo podle mě znát, že jsme chtěli víc zvítězit.