Kvůli zranění ramene však nemohl trénovat a spíš rehabilitoval. „V Torontu vědí, že jsem zraněný. Ještě mám být pozvaný na nováčkovský kemp (rookie camp – pozn. red.). Uvidíme, jestli ho stihnu, záleží na léčbě. Nyní spíš posiluju nohy,“ sdělil Král.

Osmnáctiletý zadák přišel do týmu, kde zanechal výraznou stopu bývalý reprezentační obránce Tomáš Kaberle, který tam odehrál dvanáct sezon a kariéru zakončil v Kometě. „V Torontu je hodně respektovaný a za pár let ho budou brát jako klubovou legendu. Říkal jsem, že bude pěkné, pokud na něj navážu. Toronto jej draftovalo v osmém kole, mě v pátém, snad se to povede,“ přemítal.

Minimálně sezonu si asi ještě počká. „Zřejmě další rok zůstanu ve Spokane (hrající juniorskou soutěž WHL – pozn. red.). Myslím, že počkat ještě jednu sezonu je v tuhle chvíli asi nejlepší krok,“ řekl Král.

Střelec Jakub Tomeček (vlevo)
Střelec Tomeček si zvedl sebedůvěru před ME, v Rakousku vystřílel stříbro

Kromě něj zažili na kempu premiéru čerstvě draftovaný brněnský gólman Lukáš Dostál nebo Martin Bakoš, jenž do Komety přestoupil po konci minulé sezony, ale v jejím dresu zatím žádné utkání neodehrál.

Naopak už potřetí za čtyři roky zavítal mezi nováčky brankář Komety Karel Vejmelka, kterého v roce 2015 draftoval Nashville. „V klubu chtěli vidět, jaký jsem udělal pokrok. Predátoři na mě vlastní práva a po sezoně jsme se domluvili, že přijedu. Smlouvu v Americe však letos asi nedostanu, a proto zůstanu v Kometě. Snad získám víc prostoru, abych se ukázal,“ přál si dvaadvacetiletý gólman.

Nejlepší trojice (zleva): Druhý Marek Janderka, první Denis Černý a třetí Matěj Šnepfenberg.
Keeper Battle: přestřelku fotbalových gólmanů v Rosicích ovládl Černý

Možnost ukázat se měl rovněž bek Libor Hájek, jehož po únorové výměně z Tampy Bay získal New York Rangers. Dosud dvacetiletý obránce nastupoval hlavně ve WHL za Saskatoon Blades a Reginu Pats.
Na kempu nechyběl ani talentovaný brněnský forvard Martin Nečas, jehož si loni v draftu vybrala Carolina Hurricanes.

U devatenáctiletého útočníka se předpokládá, že v příští sezoně bude v NHL pravidelně nastupovat. „Vidím velký rozdíl oproti loňsku, ať už fyzicky nebo v herní vyspělosti. Když zde byl před rokem, šlo ještě o dítě. Tím je vlastně pořád, ale vidím opravdu velký rozdíl,“ sdělil na webu charlotteobserver.com nový kouč Hurikánů Rod Brind'Amour.

Brňané a kempy v NHL
Filip Král – bývalý bek Komety absolvoval kemp v Torontu, které jej nedávno draftovalo. Kvůli zranění ramene však netrénoval s ostatními, ale spíš rehabilitoval.
Lukáš Dostál – brněnský brankář odjel do kempu v Anaheimu v Kalifornii. Stejně jako pro Krále, i pro něj šlo o premiéru.
Martin Nečas – kemp zažil v Carolině už po loňském draftu. Tentokrát přijel v jiné pozici, v následující sezoně se počítá, že bude hrát NHL pravidelně.
Karel Vejmelka – brněnský gólman absolvoval kemp v Nashvillu od svého draftu v roce 2015 už potřetí. I tentokrát se však vrací zpět do České republiky.
Libor Hájek – draftovala jej Tampa Bay, ale exbrněnský zadák nastupoval hlavně v juniorské soutěži WHL. Letos v únoru byl vyměněn do New Yorku Rangers, kde absolvoval první kemp.
Martin Bakoš – slovenského forvarda Kometa angažovala až po minulé sezoně a v Brně zatím nenastoupil. V kempu se snažil zapůsobit na trenéry Boston Bruins.
Pavel Jenyš – v roce 2014 ho draftovala Minnesota, jenže zatím se neprosadil ani na její farmě. Wild ještě nominaci na kemp neoznámilo.