„Místo toho, abychom si vylepšili pozici v boji o play-off, jsme si to nechali ujít a odmítli to. Teď už není kam uhnout. Máme co napravovat,“ hřímal asistent brněnského trenéra Kamil Pokorný.

Osm kol před koncem základní části jsou Brňané šestí o pět bodů před sedmými Karlovými Vary, na jejichž ledě se v pátek od půl šesté večer pokusí o nápravu.

Brňané ve středečním domácím klání předvedli další výkyv formy, jakých se dopouští v této sezoně často. O kolísavých výkonech svědčí skóre týmu 127:130.

Kometa má společně s desátou Olomoucí jako jediná z prvních deseti celků tabulky záporné skóre. „Pracujeme na zlepšení celou sezonu. Občas máme zápasy, kdy vyhrajeme třeba 9:1, a pak následuje hluché období,“ zmínil obránce brněnského celku Filip Pyrochta.

Jako jedno ze zranitelných míst brněnského celku sev této sezoně jeví defenziva. Poté co Kometa na konci ledna vynulovala Třinec a jediný gól dovolila Mladé Boleslavi, zdálo se, že se blýská na lepší časy. Jenže poslední dvě partie na Spartě a proti Vítkovicím vrátily Jihomoravany na zem.

Obdrželi dohromady devět branek. Celkově dostali šestý největší počet gólů v sezoně ze všech extraligových celků. „Každý zápas rozebíráme na videu, takže sebereflexi máme. Když něco nejde nebo nefunguje, snažíme se taktiku upravovat,“ prohlásil útočník brněnského celku Silvester Kusko.

Ve středečním klání se pokusili trenéři Komety probudit tým rychlým střídáním gólmanů. Už v šesté minutě nahradil Karla Vejmelku po dvou obdržených gólech brankář Marek Čiliak. „Tak rychlé střídání by provedla asi spousta trenérů. Chtěli jsme něco změnit,“ řekl k promptní výměně Pokorný.

Kometa si prohrou zkomplikovala cestu ze lepšími příčkami pro play-off. Na čtvrtou Mladou Boleslav, která drží poslední pozici zajišťující zahájení čtvrtfinálové série doma, ztrácí aktuálně osm bodů. „V tabulce chcete být vždycky co nejvýš, abyste získali výhodu domácího prostředí. Poslední roky ale na druhou stranu ukázaly, že play-off nemusí nutně vyhrát tým, který ovládl základní část,“ nabídl pohled Kusko.

Páteční duel v Karlových Varech naznačí, zda se Kometa popere o lepší příčky a přímý postup do play-off, nebo se naopak ještě bude strachovat o pozici ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů.

Nejvyšší domácí prohry sezony:

6. října:
Kometa – Zlín 0:7

1. listopadu:
Kometa – Mladá Boleslav 0:3

17. listopadu:
Kometa – Karlovy Vary 2:7

12. února:
Kometa – Vítkovice 2:5