„Obuli jsme pracovní boty. Kluci ukázali velký charakter. Ve druhé třetině byly situace, kdy se to pro nás nevyvíjelo ideálně, o to víc si ale výhru ceníme," pověděl do kamery O2 TV Sport trenér Komety Jaroslav Modrý.

Po čtvrteční domácí porážce 2:5 s Českými Budějovicemi nezůstal v sestavě brněnského celku kámen na kameni. Všechny formace doznaly změn, v sestavě se neobjevil zadák Alex Lintuniemi a Martin Kohout byl jen třináctým útočníkem.

Kometě vyšel vstup do utkání ideálně. Už ve čtyřiadvacáté vteřině se ocitl sám před brankářem Kladna Adamem Brízgalou Lukáš Cingel a nakonec ukončil svůj osmizápasový gólový půst. Při zákroku se gólman Středočechů zranil a jeho místo zaujal Landon Bow. Hosté byli střelecky aktivnější, ale i domácí mohli srovnat. Radek Smoleňák pálil v půli třetiny do tyče.

Brňané sice vyhráli první třetinu, ale při hrůzostrašné tříminutovce na začátku druhé třetiny dostali tři góly. Ve 24. minuty využil přesilovkou přesnou střelou Deven Sideroff. O necelou minutu později zaskočil Jekela přesnou střelou od mantinelu Jake Dotchin, který se trefil i o minutu a půl později při přesilovce a Jekela vyhnal z brány. Jeho místo zaujal náhradní gólman Štěpán Lukeš.

„Musíme víc pomáhat naším brankářům. Samozřejmě Dominik Furch je Dominik Furch, ale ostatní kluci aspoň mají šanci ukázat se v této soutěži a pro nás je výborné vidět, jak se s tím vyrovnávají," podotkl Modrý.

Hosté za stavu 1:3 nesložili zbraně. Nejprve sice trefili tyč, ale v přesilovce v pětatřicáté minutě se prosadil Jakub Flek. O čtrnáct vteřin později už bylo vyrovnáno, když Tomáš Marcinko po výborné práci naservíroval puk před bránu Petru Kratochvílovi, který se prosadil a zaznamenal svou premiérovou trefu v Kometě.

Ve třetí části mohl Brno dostat na koně Flek, ale zblízka zakončoval bekhendem jen do brankové konstrukce. Brňané svého soupeře tlačili, ale Bowa nedokázali překonat. A tak přišel trest. Kladno z ojedinělé přesilové hry udeřilo, když Jaromír Jágr našel v kruhu Richarda Jarůška, který propálil Lukeše a zaznamenal svůj premiérový gól v této sezoně.

O necelou minutu později ale bylo vyrovnáno. Při ponechané výhodě se prosadil po šestizápasovém postu Steve Moses, jehož gól po zásahu bruslí museli posvětit rozhodčí ještě u videa.

„Je super, že se tito kluci trefili, ale musíme se prosazovat ještě víc. Vytvořili jsme si spoustu šancí a produktivita nás pořád trochu trápí," poukázal Modrý na fakt, že jeho svěřenci přestříleli Kladno 47:20.

Duel tak dospěl do prodloužení, které nejprve více sedělo domácím, kteří si vytvořili několik nebezpečných situací, Kometu dokonce dvakrát spasila branková konstrukce. Z výhry se ovšem radovalo Brno. Po rychlé rozehrávce pláchl Ďaloga do brejku a puk poslal pod Bowovými betony do brány.

Kometa tak zakončuje rok 2023 na osmém místě extraligové tabulky. K prvnímu duelu v novém roce nastoupí v pátek, kdy ve své aréně vyzve v hokejové klasice pražskou Spartu.

Kladno - Kometa Brno 4:5 pp.
Třetiny: 0:1, 3:2, 1:1 - 0:1.
Branky a nahrávky: 24. Sideroff (Ticháček, Pytlík), 25. Dotchin (Jarůšek, Jágr), 27. Dotchin (Kusý), 56. Jarůšek (Jágr, M. Procházka) – 1. Cingel (Ščotka, Kaňák), 35. Flek (Ščotka), 35. Kratochvíl (Marcinko), 57. Moses (Gazda, Pospíšil), 64. Ďaloga (Marcinko, Lukeš).
Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hynek, Špůr.
Vyloučení: 2:4.