Krátká anabáze v Kometě nyní končí pro třebíčského obránce Vlastimila Bilčíka, který pomáhal v zápasech s Pardubicemi a Plzní při zranění Michala Kempného a Jozefa Kováčika. „Jožo je už zdravý. Je zbytečné, aby Vlasta Bilčík tady byl jako sedmý bek. Raději si vyzkoušíme nějakého juniora," tvrdil Pešout.

Na druhé straně se v říjnu hodila pomoc Kometě. V Brně zaskočil Roman Erat, Jan Wasserbauer nebo stále brněnský hráč Miroslav Holec.

Střídavé starty:
Výpomoc Třebíči:
Martin Falter (B) 21 záp./ úspěšnost zásahů 92,47 %
Marek Čiliak (B) 2 záp./ úspěšnost zásahů 95,31 %
Tomáš Dujsík (O) 11 záp./0 gólů + 2 asistence
Ondřej Dlapa (O) 10 záp./0+1
Peter König (O) 4 záp./0+0
Miroslav Holec (Ú) 37 záp./7+24
Adam Raška (Ú) 39 záp./5+10
David Ostřížek (Ú) 11 záp./7+5
Vilém Burian (Ú) 7 záp./5+3
Martin Dočekal (Ú) 11 záp./4+4
Petr Mrázek (Ú) 21 záp./4+3
Dominik Pokorný (Ú) 2 záp./0+3
Tomáš Vondráček (Ú) 1 záp./1+0
Silvester Kusko (Ú) 1 záp./1+0

Výpomoc Kometě:
Jan Wasserbauer (Ú) 5 záp./ 1+1
Vlastimil Bilčík (O) 2 záp./0+0
Roman Erat (Ú) 1 záp./0+1

Výpomoc Havl. Brodu:
Hynek Zohorna (Ú) 7 záp./2+1

Třebíči navíc ve středu začíná play off se soupeřem z Havířova. „Až tam dohraje play off, tak počítáme, že si ho stáhneme," dokresloval Pešout plány s třiadvacetiletým obráncem.

Výpůjční vztahy se po dobu play off první ligy a nadcházející vyřazovací části extraligy omezí. A to kvůli svazovým regulím. „Střídavý start pro hodně hráčů skončil a nesmíme je využít. Několik z nich už má 26 zápasů v extralize," říkal Mička.

Podle pravidel hráč, který odehraje v nejvyšší české soutěži 26 a více zápasů už totiž nemůže nastoupit za tým z nižší ligy.

Pro hokejisty, kteří tento limit nesplňují, platí po 15. únoru další omezení. „Máme možnost využít ještě Adama Rašku. Jakmile však naskočí byť jen do jednoho střídání v extralize, už s ním nemůžeme počítat. Tahat smíme ještě kluky z juniorky Komety, ročník 95 a mladší, například Dominika Pokorného," vysvětlil lodivod Horácké Slavie.

Horáckého ledu si dostatečně užili mladíci Adam Raška či Petr Mrázek. „Mrázek u nás neměl tolik prostoru na ledě a jeho výkonnost stagnovala. Z Třebíče se vrátil v úplně jiné pohodě a teď hraje výborně," vidí brněnský asistent.

V Třebíči se v úvodu sezony rozehrávali nynější členové úderné druhé formace Brňanů Vilém Burian a Martin Dočekal. „Je rozdíl, když pošlete kluky do Třebíče, kde se hraje o přední příčky, než do Havlíčkova Brodu, kde se hraje o udržení. Hráči přijedou s úplně jinou hlavou. Do Brodu jsme poslali Hynka Zohornu a spíš mu to ublížilo, než pomohlo," zněl Pešout kriticky.

Skvělé výkony zde v říjnu minulého roku nastartovala i opora v brance Komety Marek Čiliak. „V Třebíči je takové rodinné prostředí a dobře to působí na hráče. Dodalo mi to jistotu v brance," říkal tehdy slovenský gólman.

Nejvíc vytěžovaným gólmanem Horácké Slavie v základní části byla brněnská dvojka Martin Falter. Připsal si jednadvacet startů. „Byl vždy rozchytaný. Když naskočil v zápase na Spartě nebo v Litvínově, odvedl dobrou práci. Za to musíme Třebíči poděkovat," chválil Pešout.

Na druhé straně se v říjnu hodila pomoc Kometě. V Brně zaskočil Roman Erat, Jan Wasserbauer nebo stále brněnský hráč Miroslav Holec.

PETR MUSIL