„Lze předpokládat, že někam půjde. Jestli má někdo ověřenou informaci, že jde do Komety Brno, tak asi jde do Komety Brno. Já to nemůžu potvrdit, ani vyvrátit,“ řekl Deníku generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.

„Jsem rád, že se můžu zviditelnit, ukázat se a zachytat dobré zápasy,“ hlásil Sedláček po svém příchodu ke Kohoutům. Už to napovídalo, že brankář se zkušenostmi z reprezentace či KHL chce zabojovat o smlouvu případně i u jiného klubu. Kontrakt v Olomouci mu vyprší 7. listopadu.

„Končí mu u nás smlouva. Tak, jak jsme se dohodli. Z obou stran jsme ji dodrželi a všichni jsme spokojeni,“ uvedl Erik Fürst.

Sedláček má nyní dle všeho namířeno do Brna a Olomouc tak opět musí řešit otázku brankoviště. „Ano. Budeme hledat náhradu, poradíme si,“ potvrdil olomoucký manažer.

Fanoušci znalejší tuzemských poměrů asi tuší, že se coby krátkodobé řešení nabízí příchod brankáře na střídavé starty. A reálnou variantou je tak i další „výměna“ s Kometou. Jeden z brněnské dvojice Matej Tomek – Lukáš Klimeš totiž skončí na tribuně.

Potenciálních řešení je každopádně spousta. Vše by poté měl vyřešit návrat Branislava Konráda, datum očekávaného comebacku zraněné ikony Mory však klub zatím neoznámil.

Hokejisté (v modrém) Komety porazili Olomouc 4:1.
Sedláčkovo kouzlo odčarovala Kometa. Mora s Krejčím bez bodu
Jakub Sedáček v dresu Sparty Praha.
Mora podepsala exzlínského Sedláčka. Chci se ukázat, hlásí gólman