Kometa zaspala opět v první třetině utkání, kdy po brankách Lukáše Kucsery a Petra Koloucha prohrála 0:2. Šance brněnských hokejistů neproměnil Daniel Rákos ani Peter Schneider.

Začátek druhého dějství nabídlo přestřelku. Na trefu Jana Knotka ze 21. minuty zareagoval devatenáctiletý útočník Vojtěch Střondala. Jenže Olomouc záhy přidala další dvě trefy, po kterých vystřídal v brance Lukáš Klimeš svého kolegu Karla Vejmelku.

Fotbalisté Líšně (v bílém) srazili
v přípravě Zbrojovku 3:2.
Takhle se liga hrát nedá, hřímal po prohře s Líšní kouč Machálek

A náhradní gólman udržel v utkání nulu. Závěrečnou část duelu Kometa vyhrála, když se prosadil ve 49. minutě americký útočník Peter Mueller, který odehrál teprve druhé přípravné utkání.

Olomouc - Kometa Brno 5:2
Třetiny: 2:0, 3:1, 0:1. Branky a nahrávky: 11. Kucsera (Dujsík, Navrátil), 15. Kolouch (Kucsera), 21. Knotek (Ostřížek), 23. Navrátil, 26. Gřeš – 22. Střondala (Horký), 49. Mueller (Zatovič). Rozhodčí: Michal Dědek, Adam Kika – Jiří Gebauer, Vladimír Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 26:36.
Olomouc: Lukáš – Hlaváč, Dujsík, Ondrušek (A), Škůrek, Rutar, Černý, Valenta – Ostřížek, Knotek (A), Bambula – Burian (C), Kolouch, Kucsera – Klimek, Nahodil, Káňa – Gřeš, Mácha, Navrátil.
Kometa Brno: Vejmelka (25. Klimeš) – Pyrochta, Freibergs, Mikyska, Němec (A), Bartejs, Zábranský, Gulaši – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Vincour, Rákos, Schneider – Horky, Střondala, Šoustal – Kunc, Kusko, Kratochvíl.