Začínala třetí třetina. Kometa prohrávala 1:2 a čtyři minuty se bránila v oslabení. Karlovarští hokejisté mohli definitivně rozhodnout, jenže udeřilo na druhé straně. Ve 42. minutě brněnský útočník Jaroslav Svoboda vypíchl puk obránci Loginovi a překvapivou střelou srovnal.

Ten okamžik ukázal nynější pohodu nováčka v hokejové extralize. Kometa válí, také utkání 39. kola ve Varech dotáhla do vítězného konce, tentokrát 3:2. Vítěznou ránu si připsal Radek Procházka. „Dělali jsme strašné chyby. Měli jsme ve třetí třetině čtyřminutovou přesilovku, ale ani jednou jsme se nedokázali prosadit. Naopak. Oni jeli sami na bránu a dali na 2:2. Brno dokázalo potrestat naše individuální chyby,“ posteskl si karlovarský útočník Petr Kumstát.

Modrobílí vyhráli osmý zápas z posledních devíti. Na předposlední Kladno stále ztrácí tři body, Středočeši vyhráli v Litvínově 4:2.

Vary přitom v úvodu zápasu kráčely za vítězstvím. Kometu i s gólmanem Jiřím Trvajem, který po pěti duelech v brance vystřídal Hoviho, zatlačily v jejím útočném pásmu. „Začali jsme hodně pasivně a byli jsme jasně horší tým,“ hodnotil úvod asistent brněnského kouče Mojmír Trličík.

Tlak domácích vyústil v úvodní branku. Po závaru před brněnskou brankou se kotouč odrazil ke Kumstátovi, který už neměl problém s překonáním Trvaje.

Gól však modrobílé nakopl, více se začali cpát do útoku a v 17. minutě v přesilovce vyrovnali. Jen osm vteřin po jejím začátku se parádní ranou trefil obránce Bičánek.

Domácí i v prostřední části hry diktovali tempo hry. Ve 34. minutě v přesilovce napřáhl Loginov a kotouč proplul až do brněnské sítě. Jenže třetí třetinu ovládli Jeřábkovi svěřenci. „Až v ní jsme srovnali krok a otočili výsledek,“ mnul si ruce Trličík. Nejprve v oslabení vyrovnal Svoboda a v končící přesilové hře namazal Divíšek Procházkovi. Ten povedenou střelou získal další zápas pro Kometu. Loňský extraligový mistr letos s nováčkem prohrál i potřetí.