Brňané evidentně mají z čeho brát. Disponují širším kádrem než Hradec Králové a i přesto, že je při čtvrtečním vítězství 3:1 Východočeši místy zatlačili, Kometa se neúnavnou obranou z tlaku vždy vymanila. Fyzicky jsou na tom hokejisté Komety dobře. „Ke konci základní části jsme potrénovali, celkem slušné dávky. Posouvá nás ale i každá výhra, mužstvo se cítí líp a líp a nohy jsou o něco lehčí. Člověk to pozná i v práci, když se zadaří, je hned šťastnější,“ povídá Kováčik.

S kolegy v obraně zatím pracuje na jedničku. Kometa obdržela v pěti zápasech semifinále ze hry pouze čtyři branky. Brankář Marek Čiliak na ledě Mountfieldu ve čtvrtek obdržel gól po 164 minutách čistého herního času, to je víc jak dvě a půl utkání. Skoro mohl zapomenout, jaké je to dostat gól. „Ani nevím, kolik minut jsem bez gólu odchytal. Důležité je, že vedeme 3:2, a to co předvádíme v obranném pásmu, je neskutečné. Čísla jsou jen takové bonbonky,“ usmívá se Čiliak.
Obránci pomáhají rodákovi ze Zvolena v defenzivní práci, ale také pálí ostrými. Jakub Krejčík se v sérii trefil dvakrát, Ondřej Němec třikrát. „Je úplně jedno, kdo dává góly. V play-off dělají i útočníci jinou práci pro tým. Teď to padá obráncům, ale další zápas mohou rozhodnout útočníci,“ říká Kováčik.

V posledním utkání defenzivu vyztužil i Peter Trška, jenž odehrál teprve druhé střetnutí v play-off. „Srovnal se s tím velice dobře, stejně jako tým. Je to kvalitní bek a chtěli jsme rozmělnit icetime, už se totiž hraje až do rozhodnutí. Kdyby došlo k prodloužení, potřebujeme mít posílenou obranu,“ vysvětluje asistent kouče Komety Kamil Pokorný, jemuž chybí pouze zraněný Tomáš Vincour.

Mountfield hraje o přežití v sérii a chce navázat na triumf 1:0 po nájezdech ve čtvrtém utkání. „Kometa má kvalitní mužstvo, ale hrát se proti ní dá. Musíme být agresivní, jako jsme byli ve druhém zápase v Brně,“ míní kapitán hostů Bednář.